Fantastický nápoj, který vypálí tuky na břiše. Lékař se podivil, jak moc je účinný

Možná už jste slyšeli o tom, že tukové zásoby se liší různými způsoby, a to mimo jiné podle škodlivosti. Zatímco tuk na stehnech či pozadí je maximálně nevzhledný, zdravotní stav člověka překvapivě příliš neovlivňuje, a to i když je ho poměrně velké množství. Naopak i menší tučné bříško může být problémem.

Mocná látka v čaji

Pod ním se totiž může skrývat viscerální tuk, který lékaři vidí velmi neradi. Větší totiž, že v jeho důsledku obrovským tempem rostou rizika nejrůznějších civilizačních nemocí, jako je cukrovka nebo kardiovaskulární choroby.

Pokud se takového tuku potřebujete zbavit, nejlepší je zařadit hodně pohybu a z jídelníčku ubrat tučné a sladké potraviny. To se ale snáze řekne než provádí. Navíc, i když zavedete relativně přísný režim, organismus má určitou setrvačnost, která v odbourávání tuků tam, kde to potřebujete, často brání, a tím zase nabourává další motivaci.

Optimální je proto pomoci si ještě dalším způsobem. Existují totiž potraviny a nápoje, u kterých bylo prokázáno, že jejich konzumace s odbouráváním viscerálního tuku pomáhá. Jedním takovým je čaj rooibos. Ten se stále vyrábí tradičním způsobem, kdy jsou fermentovány listy Čajovce Kapského. Právě v listech se skrývá skvělá látka jménem aspalatin, jež redukuje stresové hormony ovládající hlad i ukládání tuků.

Foto: Shutterstock

Velký pomocník i v jiných ohledech

Zdravé stravování a dostatek pohybu jen tak nenahradíte, avšak čaj rooibos vám v tomto snažení poskytne nečekanou podporu navíc,” říká lékař Tim Bond působící v organizaci Tea Advisory Panel. “Studie ukázaly, že látka aspalatin zrychluje metabolismus, redukuje tuk a blokuje tvorbu tukových buněk.

Odborníci se shodují v tom, že pro průběžné odbourávání břišního tuku je optimální vypít dva šálky čaje rooibos za den. Díky tomu budete předcházet i tvorbě nového tuku. Rooibos je rovněž přirozeně sladký a není tedy do něj třeba přidávat cukr, který by účinek kompromitoval

Nejde přitom o jediný důvod, proč byste měli čaj rooibos pravidelně popíjet. Je totiž také velmi bohatý na antioxidanty, hlavně glutathion. Jak říkají vědci, ten skvěle působí proti toxickým látkám v těle, volným radikálům, patogenům a rovněž zánětům.

Foto: Shutterstock, zdroje: Eat this, Leicester Mercury

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Iris
Iris
10 měsíců

Nemožné věci ihned a zázraky do tří dnů – zbláznili jste se?
Mám kamarádku, která bojuje s nadváhou už od základky – co ona už vyzkoušela – já si to ani nedovedu představit.
A nejhorší jsou takovéto rady – a mohla jsem jí říkat, že je to nesmysl, stejně to musela vyzkoušet, aby se pak hroutila z toho, že to nefunguje – je to zločin na lidech, kteří tomu uvěří.