Geniální lidé přišli na to, jak okamžitě odstranit mastnotu a nečistoty z připálené pánve. Je to hit internetu

A je to. Pokrm se sice sníst dá, ovšem pánev, ta vypadá. Bude zázrak, zda vůbec půjde ještě dobře vyčistit. Stala se vám tato situace již také? Možná jste ještě netušili, jak správně mastnotu a nečistoty z pánve odstranit. Nyní je to již hračka.

Námahu? Nebrat

Čištění pánve není nutné brát jako lovení bobříků na táboře. Není nutné se příliš namáhat, abyste to zvládli. Než se vůbec pustíte do čištění připálené pánve, dopřejte si trochu času. Hodit se bude trocha pracího prášku, ale také čisticí prášek proti mastnotám a usazeninám. S těmi si za chviličku potykáme. Nejprve ale necháme pánev trochu odpočinout ve vhodné lázni.

Nejprve koupel, poté očista

Nejprve pánvi dopřejte koupel. Možná to tak nevypadá, ale velká část připálenin a nečistot prostě pustí, když budou alespoň hodinu namočené ve vodě. Do dřezu napusťte vodu, přidejte prostředek na nádobí. A pánev prostě ponořte do lázně. Chvíli si odpočine, stejně jako vy. Proč se dřít s čištěním, když to jde i příjemně.

Prášky, pozor

A nyní již přicházíme k tomu pravému odstraňování zapečených nečistot. Lázeň neuvolnila zapečené kousky dokonale? Nevadí. Nachystejte si velký hrnec, do něj vysypejte trochu pracího prášku a prášku odstraňujícím mastnoty. Zalejte vodou a přidejte pánev. Přiveďte vodu k varu. Nebojte se špindíru vařit až čtvrt hodiny. Poté se spálené kousky budou odlupovat. Kdyby snad ještě některé drobné kousky vzdorovaly, snadno je odloupnete pomocí hrubé strany kuchyňské houbičky.

Foto: Shutterstock

Jde to i ekologicky

Nečistoty odstraníte i ekologicky, zcela bez použití chemie. Pasta z jedlé sody a citrónové šťávy je super nápad. Kartáčkem ještě dočistěte místa, která se příliš nepovedlo odmočit. Použít můžete i kuchyňskou houbičku a její drsnější část.

Zkusit můžete i kombinaci jedlé sody a octa. Vzniklá pěna bude do hloubky odstraňovat nečistotu a mastnoty. Hurá, a je opět čisto.

Foto: Shutterstock

Autor: Tomáš Kavka

Redaktor serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Jitka Ferstová
Jitka Ferstová
1 rok

Na to nemusím být vědec, abych tohle věděla, stačí zapřemýšlet a člověku to dojde. Ale je dobré, že tuto radu uveřejňujete, každého to zřejmě nenapadne.