Hospodyňka odhalila, kam se v pračce ztrácejí ponožky. Je to pravda, jsou na těchto místech

To není možné, doma snad máme Lichožrouta ponožek! Zní vám tato věta povědomě? A to především tehdy, když dáváte prát ponožky? Co potom s jednou ponožkou, která nemá druhou do páru? Ano, můžete ji využít jako prachovku na žaluzie, udělat z ní nahřívací polštářek a naplnit ji rýží, ale také můžete této záhadě přijít na kloub. Prozradíme vám, kde vaše ponožky spolehlivě najít.

Kde se vzaly, tu se vzaly

Zkušenost nám zaslala jedna čtenářka, která byla v šoku z toho, kde se její ponožky nacházely, a tak se rozhodla, že se o svůj příběh podělí i s námi. Když jednou paní Silva řekla svému manželovi, že se jim neustále ztrácí ponožky, zda by nebylo možné se do pračky podívat, muž jako první odšrouboval přední panel – a ejhle, ztracené ponožky byly na světě. Dokonce zde paní Silva našla také několik drobných, které její rodina nechala v kapsách. 

Místo, kde se ponožky mohou nacházet, je tedy odhaleno, ale kudy se tam ponožky dostaly? Nejčastěji se tak stává v případě, kdy je těsnění oddělující prací buben a zbytek zařízení poškozené. V takovém případě jsou při otáčení bubnu ponožky doslova pohlceny pračkou. Jak tomuto nešvaru nejlépe předejít? Lze říci, že jednoduše, a to pravidelnou údržbou. 

Pravidelně pračku čistěte

Mimo čištění filtru, také kontrolujte stav všech těsnění. Důležité také bude, abyste nepřeplňovaly buben, který se kvůli vyšší váze může ničit. Takže vždy postupujte tak, jak uvádí výrobce. A pokud se chystáte prát drobné věci, nebo například podprsenky, které mají kovové háčky, doporučujeme používat prací sáčky nebo látkové pytlíky. 

Foto: Shutterstock

A co se týče čištění pračky, nemusíte utíkat do drogerie a kupovat předraženou chemii, bohatě si postačíte i stím, co máte doma ve spíži. Například soda, ocet a kyselina citronová. Mnoho lidí nekupuje chemické aviváže, ale na změkčení oblečení a ručníků používají ocet, který zároveň slouží jako čistič pračky a změkčovadlo. Máte více možností, jak tyto suroviny využít. Buď ocet nalijete do zásobníku na prací prášek a sodu nasypete do bubnu pračky, nebo vytvoříte roztok ze sody a octu a nalijete jej do zásobníku.

Stejně tak můžete použít i kyselinu citronovou. Aby bylo čištění co nejvíce efektivní, doporučujeme zapnout program na 90 °C a jakmile pračka přijde do fáze máchání, zastavte ji a nechte stát přes noc. Ráno, až se vzbudíte, zapněte pračku a nechte ji dočistit.

Foto: Shutterstock

Autor: Nikola Klementová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments