Hrozná rána pro českou hudbu. Náhle se rozpadla legendární česká skupina. Tak to je konec

Něco takového opravdu nikdo nečekal. Není totiž zvykem, aby se rozpadla nějaká hudební skupina v momentě, kdy je vysloveně na vrcholu slávy, vyprodává velké sály a chystá svůj dosud největší koncert. Jak se ale ukazuje, pnutí mezi hudebníky mohou být skutečně velká, že ani něco takového je nepomůže překonat.

Panovaly neshody

Právě to sledujeme na příkladu legendární metalové kapely Dymytry, která na české hudební scéně působí už nějaký ten pátek, konkrétně pak v roce 2003. Letos tedy slaví dvacetileté výročí, avšak bude to výročí velmi smutné, jelikož se při něm rozpadne.

Pětičlennou skupinu totiž neopouští nikdo jiný než její hlavní tvář, kterou je zpěvák Jan Macků známý jako Protheus. Kapela to uvedla ve svém videu, které natočila ještě společně a každá ze stran zde prezentuje svůj pohled na věc. Je z toho jasně patrné, že jejich společná cesta již nemůže pokračovat, protože neshody jsou příliš velké.

Na druhé straně to ale nevypadá, že by si zbytek kapely se zpěvákem již nemohli přijít na jméno, protože si dokázali takto sednout, vše fanouškům v klidu vysvětlit. Navíc definitivní tečka za působením kapely v tomto složení teprve padne, a to v podobě velkého koncertu v O2 Areně.

Foto: Shutterstock

Jak to bude dále?

Je paradoxem, že právě vystoupení v tomto největším stánku v České republice byl vždy snem všech členů kapely, a když se jim to konečně splní, budou se muset rozpadnout. Na druhé straně by toto oznámení mohlo přispět k tomu, že se arénu povede vyprodat do posledního místa, což by byl samozřejmě obrovský úspěch.

A jak to bude s jednotlivými členy Dymytry dále? Inu, jednoduché to nebude. Protheus se vydává na sólovou dráhu, přičemž těžko predikovat, zda bude vůbec úspěšná. Zbytek osazenstva skupiny potom chce působit v tomto složení a pod stejným jménem dále, ovšem čeká je nelehké hledání nového zpěváka, což může, ale nemusí dopadnout dobře. Jisté je, že se výraz kapely pravděpodobně dosti změní, což nemusí být všem fanouškům po chuti.

Dodejme, že se skupina v posledních letech umisťovala velmi slušně v anketě Český slavík a v anketě Žebřík v roce 2017 skončila dokonce na druhém místě.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
ROMAN
ROMAN
3 měsíců

To je zase blábol nikdo se netozpadnul jen odchází zpěvák autor asi není znalej

Cyx
Cyx
4 měsíců

Takové neštěstí 🤣🤣🤣

Drahomír
Drahomír
4 měsíců

Už mě na fesťácích sra.. dlouho

Modrý krokodýl
Modrý krokodýl
4 měsíců

Dymytry? Co to je, kdo to je. Nějaký randál, který nikdo nezná? Žádná škoda.

František
František
4 měsíců

Trapnej hater….pořádnou práci na Tebe, abys neměl čas na tuhle ubohou zábavu.

Jirka
Jirka
4 měsíců

Taky je neposlouchám, ale určitě o nich vím. Pokud jsi na disco, jsi u špatného článku! 🫤

Pavel
Pavel
4 měsíců

Hrozný bude ale v dobrém až přestanete psát ty vaše sracky

Jarda Marek
Jarda Marek
4 měsíců

Tak to je katastrofa.To asi nepřežiji,půjdu si to asi hodit.