Infekční choroby, které není možné léčit doma. Většinou jde o život

Dnes a denně na náš organismus útočí viry a bakterie. Pokud nemáme silný imunitní systém, lehce jim podlehneme. Nejčastěji dostaneme rýmu, která je sice nepříjemná, ale snadno si ji vyléčíme doma. Může nás však postihnout onemocnění, které doma léčit nemůžeme, jelikož je vysoce infekční. Víte, jaké infekční choroby není možné léčit doma? S jakými nemocemi se musíme dostavit do nemocnice, jelikož léčení je povinné?

Antrax

Onemocnění zvané antrax neboli sněť slezinná je bakteriální infekční onemocnění, jehož původcem jsou zvířata. Onemocnění postihuje kůži, také jsou zasažena střeva a plíce. Při této nemoci je nutná inkubace přibližně tři dny. Je to však individuální, mnozí pacienti jsou v inkubaci pár hodin, jiní i pět dnů.

Cholera

Cholera je další na seznamu infekčních nemocí, s nimiž se musí zavítat do nemocnice. Cholera se vyznačuje bolestmi břicha a těžkými, vodnatými průjmy. Může se vyskytnout i zvracení, díky dehydrataci se může pacient dostat až do šoku. Inkubační doba bývá obvykle den až tři dny, opět je to ale velice individuální.

Mor

Mor nemusíme dlouho představovat. Jedná se o těžké onemocnění, které způsobuje bakterie přenášená hlodavci. Inkubace bývá někdy krátká, jindy může dosáhnout až dvou týdnů. Nemoc se projevuje vysokými horečkami, začnou také hnisat mízní uzliny.

Záškrt

Nemoc přenášená nemocnými lidmi či bacilonosiči se obvykle přenese vzdušnou cestou a zasáhne nejen sliznici hrtanu a spojivky, ale také kůži a mandle. Vzácně nemoc zasahuje sliznici nosní.

Spalničky

Spalničky jsou vysoce nakažlivé virové onemocnění, tudíž je nutné, abyste s onemocněním zavítali do nemocnice. Obvykle bývá inkubační doba tři dny, opět je to však velmi individuální. Spalničky začínají zánětem horních cest dýchacích, objevuje se horečka a také vyrážka.

Dengue

Dengue je v Česku méně známé onemocnění, které si většinou přinášíme z ciziny. Jedná se totiž o virové onemocnění, které je přenášené komáry. Projevuje se silnými bolestmi hlavy, také bolestmi kloubů a svalů, bolesti nejvíce cítíme při pohybu v očích.

Autor: Tereza Čierníková

Pro magazín AAzdraví píše od srpna roku 2018. Milovaná práce jí každý den umožňuje nahlížet na zajímavá témata a také se věnovat koníčkům v podobě plavání a čtení.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments