Instalatér promluvil. Kdo dělá s pračkou tyto věci, brzy se mu rozbije. Výrobci to tají

Praní v pračce se zdá být jednoduchou činností. Roztřídíte barvy a materiály, dáte kapsli nebo prášek a stisknete tlačítko. Bohužel se při praní mnoho lidí dopouští chyb, které mohou vést až k poškození pračky. Připravili jsme podrobného průvodce.

Přetížení pračky

Každá pračka má určené množství prádla, které může na daný prací cyklus pojmout. Pozor ale na to, že některé pračky mají dále rozdělené a limitované množství prádla na jednotlivé prací programy. Můžete si například koupit pračku na 9 kg prádla, ale 9 kg prádla vyperou jen 2 programy. Ostatních 6 vypere pouze 4 kg prádla.

Proto pečlivě kontrolujte maximální množství, které je možné v pračce vyprat a zároveň maximální množství, které je možné vyprat na určité množství prádla. Přetížený buben prádlo špatně vymáchá, ale může se také posunout či poškodit motor. Oprava je následně velmi nákladná.

Foto: Shutterstock

Kontrolujte drobné předměty

O mizení ponožek v pračce už bylo napsáno mnohé, ponožky nejsou to, co by ohrožovalo pračku. Mnohem větším problémem jsou předměty, které se dostanou mezi těsnění a buben pračky. Z kapes pečlivě vytahujte sponky, mince, klíče, šroubky, matky, tyčky od lízátek a jiné drobné předměty. Na menší kusy prádla používejte sáčky na prádlo nebo prací košíky. Ty jsou vhodné i na praní spodního prádla vyztuženého kosticemi.

Používejte méně prášku

Čím více prášku, tím čistější prádlo. Bohužel toto je častý omyl a pravidlo platí přesně naopak. Velké množství prášku způsobuje nadměrnou pěnivost, zatěžuje to čerpadlo i motor pračky. Zároveň je prádlo špatně vyprané, protože uvnitř je menší tření. Zbytky čistících prostředků zanechávají na prádle nehezké skvrny a nevymáchané prádlo má kratší životnost. Zkontrolujte tvrdost vody doma a prací prášek odměřujte podle pokynů výrobce.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments