Instalatér se rozčilil, když viděl, jak Češi pracují se sušičkou prádla. Tohle je třeba změnit

Jestli máte doma sušičku, měli byste o ni také správně pečovat. Nejenže vám déle vydrží a její provoz bude bezpečnější, ale také se vám to vrátí na nižší spotřebě elektrické energie.

Sušičku byste měli správně čistit po každém použití

Moderní sušičky už jsou nastavené tak, že vás donutí, abyste je vyčistili – zkrátka se bez správné údržby příště nezapnou.

A rozhodně je to dobře, protože dříve nechávali někteří lidé sušičky zanesené nánosy textilií, chuchvalců vlasů a dalších nečistot. Kvůli tomu se sušička rychleji opotřebovává, může se častěji porouchávat a také může být potenciálně nebezpečná. Opraváři a instalatéři se kolikrát nestačili divit, co v sušičkách viděli!

Nejlepší je čistit sušičku podle návodu

Existuje celá řada sušiček a váš přístroj může být v mnohém specifický. Proto je nejlepší si hned na začátku důkladně přečíst návod.

Určitě v něm bude i podrobný postup, jak přístroj správně čistit. Je potřeba otřít či omýt všechny filtry, omýt a osušit všechny součástky, které lze vytáhnout ven, a vytřít také vnitřek sušičky, zavírání apod. Je-li k čištění sušičky třeba použít nějaký prostředek, měli byste používat takový, který doporučil výrobce.

Foto: Shutterstock

Správně udržované spotřebiče šetří energie

V současné době se téma šetření a spoření skloňuje snad každý den a náročných spotřebičů, jako je sušička, se to týká dvojnásobně.

Když se však o spotřebiče staráte řádně, ideálně podle návodu, budou „žrát“ méně. Týká se to sušičky, pračky nebo třeba ledničky – pokud v nich nezůstávají usazeniny a jsou správně čištěné, udržované a nastavené, dají se na jejich spotřebě ušetřit stovky i tisíce korun ročně.

Myslete také na bezpečnost

Vzhledem k extrémně vysokým teplotám, které uvnitř sušičky panují, se při špatné údržbě také může stát, že se v ní nějaká usazenina nebo zachycený kousek textilie vznítí. Spotřebič by měl mít ochranné mechanismy, které tomu zabrání, ale správná údržba je tou nejlepší prevencí.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments