Jak vyžehlit oblečení bez žehličky. Stejného výsledku dosáhnete primitivním způsobem, doslova kdekoliv

Taky nechcete chodit zmačkaní, a přitom nežehlit? Jde to i bez žehličky, ale má to svoje pravidla. Tyto tipy můžete použít i na dovolené nebo pracovní cestě, kam s sebou žehličku obyčejně nenosíme.

Nejdůležitější ze všeho je prádlo správně pověsit. Vyprat na jemný program, pořádně protřepat a hezky pověsit tak, aby švy podél triček a kalhot byly rovně. Kromě košil, ty se prostě vyžehlit musí, jak všichni víme, to většinou dopadne dobře. Ale pokud ne?

Použijte vlhký ručník

Jestliže vidíte, že se vám prádlo nepodařilo dobře pověsit, nenechte ho moc přeschnout. Pak navlhčete ručník horkou vodou a snažte se jím na stole vyhladit všechny záhyby. Oblečení pověste na ramínko a nechejte uschnout.

Žehlete horkým hrncem

Starý dobrý způsob, který se používá odjakživa. Známe ho asi všichni a zaručeně vám bude fungovat. Napusťte menší kovový hrnec horkou vodou a přiveďte k varu. Poté ho vezměte a pomalými pohyby vyžehlete prádlo, které potřebujete.

Dejte prádlo do sušičky

Vlastníte-li sušičku, máte vyhráno. Jednoduše navlhčete oblečení, vhoďte do sušičky a zapněte na střední režim. Někdo může polemizovat, že to není příliš ekologické, ale na druhou stranu, máte to úplně bez práce.

Foto: Shutterstock

Dá se využít i žehlička na vlasy

Na malé záhyby, límečky atp. si vystačíte s žehličkou na vlasy. Nejdříve ji ale musíte pořádně vyčistit od vlasových přípravků, žluté skvrny od termo ochranného krému by se třeba na vaší sněhobílé halence asi nevyjímaly nejlépe. V každém případě buďte opatrní a ze začátku nastavte teplotu na tu nejnižší možnost.

Plastová láhev jako rozprašovač

Pokud nemáte po ruce rozprašovač, naplňte plastovou láhev čistou vodou a udělejte dírky do víčka. Vznikne vám provizorní, ale stále efektivní rozprašovač. Tak můžete navlhčit místa, která chcete vyžehlit. Látka se tím změkčí. Poté se rukou snažte látku trochu narovnat a nechte uschnout.

Foto: Shutterstock

Autor: Martina Hokszová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments