Jediný tah odstraní 100 let zažranou špínu ve spárech. Vyrobte si na to skvělou domácí směs

Udržet dlaždice v koupelně v dokonalém stavu není snadný úkol. Spáry mohou být nejen zašedlé nebo žluté, ale také plné nečistot, vodního kamene a usazenin. Tyto nežádoucí skvrny mohou být způsobeny plísněmi, které se časem usazují v spárách. Předtím, než začnete kupovat drahé čistící prostředky, zkuste následující přírodní metody, které můžete využít s věcmi, které máte doma.

Jak na spáry mezi dlaždicemi s octem a jedlou sodou

Když se jedná o údržbu spár mezi dlaždicemi, octem a jedlou sodou není nic lepšího. Tyto dva přírodní čističe dokážou vytvořit směs, kterou jednoduše nanášíte na spáry mezi dlaždicemi. Použijte starý zubní kartáček, abyste se dostali se do těžko přístupných míst.

Nechte směs působit několik minut a poté vydrhněte houbičkou. Mějte však na paměti, že ocet může reagovat s injektážní spárovací hmotou, takže pokud ji v koupelně máte, použijte jiný způsob čištění.

Jak vyčistit spáry mezi kachličkami s pomocí bělidla

Pro vyčištění spár mezi kachličkami v koupelně můžete použít jednoduchou metodu s bělidlem na prádlo. Smíchejte asi čtvrtinu šálku bělidla se třemi čtvrtinami jedlé sody. Tuto směs naneste na spáry a nechte působit alespoň 30 minut. Poté důkladně vydrhněte a uvidíte, že výsledkem budou světlejší a bělejší spáry.

Foto: Shutterstock

Další možnosti

Z domácích způsobů je ještě vhodnou kombinací jedlá soda v kombinaci s kyselinou citronovou a horkou vodou. Vytvořte si směs z ½ šálku jedlé sody, 1/3 šálku kyseliny citronové a vytvořte hustou pastu. V případě potřeby ji lze zředit horkou vodou. Naneste na spáry a nechte působit 30 minut. Poté dočistěte jako u předchozích způsobů a máte hotovo. Další možností je použít speciální parní čistič, který je šetrný a poradí si jak s plísní, tak i s vodním kamenem.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments