Jedna svíčka může hořet celé dny bez přestání. Úžasný fígl prodlouží dobu hoření desetkrát

Romantická atmosféra nebo provonění bytu. Pieta za blízké i pohlazení na duši. Rozsvěcování svíčky může mít mnoho důvodů. Ukážeme vám, jak si uklidňující plamínek užívat co nejdéle. Prodlužte dobu hoření svíčky o dlouhé hodiny.

Uklidňující dekorace

Svíčky se staly příjemnou dekorací, zejména v případě, že provoní interiér. Navozují klidnou atmosféru, rádi při nich večer relaxujeme třeba ve spojení s bublinkovou koupelí. Stálá zásoba svíček v domácnosti je určitým finančním nákladem, proto je důležité, chovat se ke svíčkám hospodárně. Zjistěte, jak můžete prodloužit dobu hoření svíčky až na 24 hodin. Delší hoření svíčky znamená úsporu při jejich nakupování.

Svíčka musí být zapálena

Možná jste už někdy navštívili domácnost, kde jsou ty stejné svíčky vystaveny na policích i po několik let. Slouží jen k tomu, aby se z nich pečlivě každý týden setřel prach. Pro tento účel ale svíčky nebyly navrženy. Svíčky určitě používejte, krásně dotváří atmosféru.

Pokud se naučíte, jak hoření svíčky prodloužit, nemusíte se obávat vysokých nákladů. Jednoduchý trik dobu hoření prodlouží až několikanásobně. Za cenu jedné svíčky můžete mít romantickou atmosféru po celý den. To uvítáte zejména v předvánočním období.

Foto: Shutterstock

Jak prodloužit dobu hoření svíčky

Svíčky, které vydrží hořet dlouhé hodiny jsou svíčky bez obalu a bez jakéhokoliv pouzdra. Zakupte parafínovou svíčku. Dále budete potřebovat špetku soli, slunečnicový olej, malou sklenici a samozřejmě sirky pro zapálení. Svíčku vložte do sklenice, můžete ji přilepit pár kapkami horkého vosku.

Jakmile svíčku pevně usadíte ve sklenici, zalijte okolí olejem. Vyberte rafinovaný olej pro vysoké teploty. Do oleje přidejte trochu soli, ta slouží k pohlcení vlhkosti. Upravenou svíčku stačí už jen zapálit. Nová svíčka může hořet i celý den. Krásně vypadá, pokud ji umístíte poblíž zrcadla.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Karel
Karel
1 rok

Jo zní to hezky ele to co se odpařuje to by stálo taky zato se zmínit.Vdechovat parafínový výpar a ještě přidat olej. Tak to rovnou můžete nastartovat Trabanta a jít si lehnout. V truhle vám už tahle svíčka vadit nebude. Jinak dělám si vlastní sojové a hoří klidně dva dny.

Last edited 1 rok by Karel