Každé ráno rozžvýkejte dva hřebíčky. Tělo se vám za to bohatě odmění

Hřebíčkovec kořeněný, stálezelený strom, který roste v Asii a Jižní Americe. To je rostlina, na které najdete nerozvitá květní poupata, u nás známá jako hřebíček. Je to zázračné koření, jehož využití oceníte nejen v kuchyni a které bylo kdysi vyvažováno zlatem. Pokud se rozhodnete pro jeho každodenní užívání, vaše tělo to ocení.

Přírodní analgetikum

Díky obsahu účinného oleje působí hřebíček nejen antibakteriálně, ale pomůže i při bolestech. Jako nepostradatelný pomocník je znám zejména při bolesti zubů. Studie z roku 2006, která byla provedena na 73 dospělých, uvádí, že při užití gelu s obsahem hřebíčku získáte podobné účinky jako má lokální anestetikum benzokain. Pomoci vám může i samotný hřebíček, který umístíte na bolavé místo v ústech.

Zatočte se zánětem

Určitě využijete i jeho protizánětlivé účinky. Jejich zásluhou nachází toto koření uplatnění při každodenní péči o zuby. Možná ho znáte ze zubních past, které neobsahují fluor. Pomoci může i jeho cucání či rozkousání. Vložíte-li si do úst 2 hřebíčky a rozkousáte je, zajistíte si nejen svěží dech, ale zbavíte se i nebezpečných bakterií, které vaše ústa a tělo ohrožují. Ale pozor, hřebíček není třeba polykat.

Vyřešte akné přírodně

Pokud vás trápí akné, oceníte hřebíčkový olej, kterým problematickou kůži ošetřete. Díky oleji nedojde k vysušení pleti, ale zacílíte přímo na probíhající zánět. Dodatečným benefitem je příjemná aromatická vůně.

Zbavte se celulitidy

Dokonalého pomocníka při boji s celulitidou si dokážete vytvořit i sami doma. Docílíte toho smícháním skořice, která dokáže prokazatelně prohřívat a prokrvovat, a hřebíčku, který pomáhá na regeneraci unavených svalů. Vytvořte si s námi prohřívací balzám. Ale pozor, chcete-li jeho efekt využít na maximum, je třeba mazání kombinovat s fyzickou aktivitou, která rozproudí celý lymfatický systém.

Hřebíčkovec kořenný je stálezelený tropický strom ceněný pro nerozvitá květní poupata, která jsou užívána jako koření jménem hřebíček. / Foto: Shutterstock

Balzám na celulitidu a namožené svaly

  • 1 lžíce mletého hřebíčků
  • 1 lžíce skořice
  • 2 lžíce nastrouhaného nebo mletého zázvoru
  • 0,5 litru lihu (60%)

Ingredience vložte do nádoby a zalijte lihem. Nechte macerovat minimálně 3 týdny. Každý den důkladně promíchejte, nebo směsí zatřepejte, pokud ji uchováváte v uzavíratelné sklenici. Na konci sceďte před plátno, slijte do skleněné nádoby a používejte před fyzickou aktivitou nebo na promazání unavených svalů.  

Mladším 12 let přístup zakázán

I když je hřebíček považován za malý zázrak a vyplatí se ho mít doma, při konzumaci většího množství může být toxický. Vyvarujte se tak raději jeho využívání u dětí mladších 12 let.

Foto: Shutterstock, zdroj: Passeport santé

Autor: Hedvika Hampejsová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments