Když zmačkáte alobal a hodíte do pračky, stane se zvláštní věc. Až to vyzkoušíte, budete nadšení

Používáte alobal pouze v kuchyni? Zkuste vhodit kuličku z alobalu do pračky a uvidíte co se stane.

Pračka

Vezměte delší kus alobalu a vytvořte středně velkou kuličku. Krásně ji uhlaďte, ať se nezachytává o oblečení. Toto opakujte alespoň dvakrát až třikrát, ať máte kuliček více. Vhoďte je do bubnu pračky společně s prádlem. Zapněte pračku jako obvykle a po vyprání na vás bude čekat překvapení. Kulička z hliníkové fólie pohlcuje statickou elektřinu. Díky tomu se na vašem oblečení nebudou tvořit žmolky a prádlo bude jemné a čisté.

Sušička

Alobal najde využití nejen v pračce, ale i v sušičce. Opět zmačkejte alobal do dvou až třech pevných kuliček a ty umístěte do bubnu sušičky. Kuličky můžete umístit i do silonové ponožky, aby nedošlo k rozdělení alobalu uvnitř sušičky. Jak již bylo uvedeno výše, samotný alobal pomáhá zachycení statické elektřiny. Na oblečení se nevytvoří žmolky ani se na něm nebudou držet přichycené nitě, takže oblečení bude krásně čisté. Kuličky nejsou na jedno použití, ale můžete je použít několikrát.

Foto: Shutterstock

Další využití alobalu

Alobal se dá využít i v případě žehlení. Pod potah na žehlicí prkno umístěte vrstvu fólie. Tato urychlí proces žehlení, neboť se od fólie odráží teplo. Látka se tak mnohem rychleji vyžehlí.

Hliníkovou fólii můžete využít i při čištění grilu. Pokud vám na roštu ulpěla mastnota nebo kousky jídla, poslouží vám opět alobal. Smotejte ho do klubíčka a drhněte rošt. Při této činnosti použijte ochranné rukavice. Na závěr omyjte rošt houbičkou s jarem a opláchněte čistou vodou.

Pomocí fólie můžete také naostřit nůžky. Máte-li doma nůžky, které už nestříhají tak dobře jako na začátku, můžete se je pokusit naostřit pomocí alobalu. Fólii přeložte do několika vrstev a zkuste ji nůžkami několikrát přestřihnout. Nůžky by se měly samy o fólii naostřit.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments