Koberce v bytech alergiků mohou zhoršit zdraví

Jsou koberce v bytě alergiků opravdu takové tabu, jak se často říká? Skutečně mohou za zhoršení jejich zdravotního stavu? Nebo je to jen povídačka, které mnoho lidí slepě věří?

Koberce se vrací na výslunní

Zatímco dříve byly koberce snad v každé domácnosti, s postupem času a tím, jak se doba neustále posunovala kupředu a stávala se čím dál modernější, byly celoplošné koberce nahrazovány jinými typy podlahových krytin – plovoučky, lina, dlažba.

Ačkoli by se zdálo, že jsou celoplošné koberce zastaralým trendem, opak je pravdou. V současné době se totiž opět vrací do módy a čím dál více lidí se k nim vrací.

Koberce v bytě alergiků: ano nebo ne?

Máte-li doma alergika, nebo pokud jste vy sami alergici, pak jste možná slyšeli, že koberce v bytě alergiků nemají co dělat, protože zhoršují jejich zdravotní stav. Pokud jste tomu uvěřili a v rámci svého zdraví kobercům dali sbohem, pak věřte, že jste neudělali úplně nejlépe.

V každé domácnosti se práší, o tom nemusí být sporu. Mnoho lidí říká, že nejvíce se práší tam, kde jsou koberce. Paradoxně je ale tento problém daleko horší právě tam, kde koberce nejsou. Chomáče prachu se poté při každém kroku víří do ovzduší a to alergikům zrovna dvakrát neprospívá. Koberec má naopak schopnost prach zachytávat, takže ačkoli se v něm drží, alespoň se tak snadno nešíří do ovzduší.

Speciální koberce pro alergiky

Koberce v bytě alergiků tak rozhodně nejsou žádné tabu a je potřeba, abychom společně zbořili tento předsudek. Koberce naopak zabraňují nekontrolovatelnému víření prachu, který by mohl alergikům spíše přitěžovat.

Navíc si v současné době můžete pořídit speciální koberce (nejen) pro alergiky, které mají speciálně upravená vlákna. Vyhýbat se proto určitě nemusíte ani celoplošným kobercům, které rozhodně nejsou zastaralé, ale naopak v poslední době zažívají boom.

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments