Konec probdělých nocí. Mladík představil trik, který způsobí změnu v těle za dvě minuty

Počítáte ovečky až do ranních hodin? Často může za špatný spánek stres, málo aktivity nebo jen nevhodné prostředí. Naučte se pomocí jednoduchých triků usnout a dopřejte svému tělu zasloužený odpočinek. Jakmile si tento způsob osvojíte, budete překvapeni, jak rychle se vám podaří tělo uvést do spánku.

S novým způsobem přišel mladý muž na internetu

Sociální sítě se radami jen hemží. Každý má svůj osvědčený trik na škytavku, jiní zase na bělení zubů. Youtuber Mike Shake ale nedávno přišel s tipem, který může pomoci vyřešit nejedno trápení.

Znáte ten pocit, kdy hledíte už několik hodin v ložnici do stropu, ale stále nemůžete usnout? V hlavě se vám honí různé myšlenky, pořád vám přicházejí na mysl nové nápady, ale spánek nikde. Tomu se Mike rozhodl čelit a vymyslet způsob, jak takový stav překonat a konečně se oddat snění.

Pomohl mu jednoduchý trik

Mike začal během dne pravidelně cvičit, aby se jeho tělo vyčerpalo. Vyhnul se kávě, ale i dalším nápojům, které kofein obsahují. Více času se rozhodl trávit venku na přirozeném světle a modré světlo z počítače se snažil co nejvíce omezit.

Pro jeho tělo bylo také zásadní, že změnil své večerní návyky. Sprchoval se v teplé vodě, v ložnici teplotu naopak snížil a své tělo tak pomalu naučil, že je večer čas na spánek.

Důležité je zhluboka dýchat a okysličit tak tělo. / Foto: Shutterstock

Vojenská metoda

Metodě zvaná jako vojenská se také přezdívá číslem 478. Stačí vždy čtyři vteřiny hluboce dýchat, na sedm sekund zadržet dech a osm sekund vydechovat. Když budete toto cvičení provádět pravidelně, vaše tělo se okysličí, uklidní a připraví na spánek. Díky tomu bude večer lépe usínat. Stačí vám k tomu pouhé dvě minuty.

Lékaři jsou přesvědčeni o tom, že jde hlavně o princip uklidnění. Osoba, provádějící vojenskou metodu, se začne soustředit na svůj dech, vypustí myšlenky kolem, zbaví se stresu a pomalu a jistě přejde do klidového režimu, až nakonec dosáhne spánku.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Hotovcová

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.