Konec zdražování. Velký český obchod zastropoval ceny potravin, ušetříte velké peníze

Potraviny jsou jednou z položek, které zdražují v tomto roce nejvíce. Výrobce potravin totiž dostihla kombinace jevů, kterou si nikdo nepřejde. Razantně stouply ceny surovin, energií a postupně i platy, což vedlo k takové vlně zdražování potravin, jakou v České republice nepamatujeme.

Garance stálé ceny

Podle řady názorů za to částečně mohli také obchodníci, kteří se pokusili situace využít a ceny zvýšili více, než by bylo nutné. Ti už si však nechtějí nechat takové osočování líbit a alespoň v rámci možností se snaží vyjít zákazníkům vstříc.

Zajímavý krok teď oznámil největší online prodejce potravin, společnost Rohlík. Ta totiž zavádí strop na ceny základních potravin, které lidé kupují nejčastěji. To je vítaná zpráva, protože se tímto způsobem dají ušetřit slušné peníze, pokud by tyto potraviny jinde dále zdražovaly, což se dá očekávat.

Garanci zastropovaných cen chce Rohlík držet přinejmenším do Velikonoc v příštím roce, což se jeví jako velmi velkorysé časové okno. Dnes totiž málokdo může vědět, jaký bude vývoj cen potravin. Vzhledem k tomu, že energie dále dramaticky zdražují, se dá čekat, že je potraviny budou následovat.

Foto: Shutterstock

Trvalá cena na měsíce dopředu

Takováto garance tedy může skutečně pomoci. Například garantovaná cena kostky másla bude 59,90 korun, za litr slunečnicového oleje nezaplatíte více než 56,90 korun a 10 vajec nebude stát přes 42,90 korun. Garance bude platit i na další produkty, jako je například chléb, sýr, jogurty, toaletní papír a další věci, které nechybí snad v žádném nákupu.

Za tyto ceny si však nebudete moci dělat zásoby. V každém nákupu budete moci mít pouze jeden kus od každé položky s garantovanou cenou. Ve skutečnosti zaplatíte aktuální cenu, kterou bude obchod dále deklarovat, ovšem rozdíl vůči té garantované vám bude obratem vrácen v kreditech, jež můžete využít na další nákup.

Rohlík také začal vracet část peněz z nákupu rodinám s dětmi v rámci jeho klubu Rohlíček. Zvažuje také zavedení nákupů s odloženou platbou, tedy v zásadě na splátky. Tento způsob už se začíná prosazovat v zahraničí.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Petr Xaver
Petr Xaver
1 rok

Zastropuje cenu, ale nastřelí si dopravu

Palivka
Palivka
1 rok

Tak zase kecy a kecy. Už vám někdo dal něco za darmo. Tyto podniky nikdy nic zadarmo nedávají. Prostě podvod a pouze jen podvod. Ale já vím, jak kupovat v EU laciněji. Ale musíte se zeptat pana Fialy, proč najednou musíme kupovat drahý plyn a naftu z Ameriky, Kuvajtu apod., když jsme jej od války kupovali od Ruska. Proč můžeme kupovat palivo do jaderné elektrárny a proč už plyn ne. Ano, chápete. Palivo do našich jaderných elektráren USA nemá. Ano válka na Ukrajině je zločin. Ale nechat lidí Evropy, chcipat hlady a zimou pro zájmy amerických koncernů, je zločin daleko… Číst vice »

Toscana
Toscana
1 rok
Reply to  Palivka

Plyn jde z Ruska. Až tady bude víc LNG, cena půjde dolů. Ropa klesla na původní cenu, ale kšeftaři jí zdražují. Nebojte, ono se to zase srovná. A nějaký rohlík bude držet ceny? Za tak vysoké bych nikdy nekoupil. Jen reklama.

Xavier
Xavier
1 rok
Reply to  Palivka

Tak nakupujte jinde. Není těch podvodů nějak moc na jednoho? Nejste podvod i vy?