Koronavirus je stále všude kolem nás. Dodržováním jednoduchých pravidel ale riziko nákazy eliminujete

I když vláda vydala přísná opatření, virus se stále pohybuje mezi námi a hledá si své oběti. Není dobré jej podceňovat, ale ani se ho přehnaně bát. Stačí jen dodržovat pár základních pravidel, která platí od začátku a mohou vám zachránit zdraví. Podívejte se, co byste měli ideálně dodržovat, abyste minimalizovali nákazu koronavirem.

Hygiena

Mytí rukou je základ a mělo by patřit do běžného života. Myjte si ruce před jídlem, když přijdete z venku, ale například i po práci na počítači nebo manipulaci s mobilním telefonem. Bakterie pro nás mají tu nevýhodu, že nejsou vidět, ovšem možná by vás překvapilo, že se jich na kuchyňské lince může nacházet skoro stejně jako na toaletě.

Neváhejte proto s pravidelným mytím rukou. Ve městě, kde nemáte přístup k vodě, používejte po kontaktu s veřejnou hromadnou dopravou například vlhčené ubrousky nebo antibakteriální gel.

Odstup minimálně dva metry

Možná už jste slyšeli pravidlo, že se máte od lidí držet na dva metry. Nezapomínejte ale na skutečnost, že i kontakt na vyšší vzdálenost, ovšem delší dobu, může být nebezpečný.

Čím déle se s nakaženým zdržujete v uzavřeném prostoru, tím větší nebezpečí vás může potkat. Proto se takovým místům co nejvíce vyhýbejte. Jakmile je někde tlačenice, vyplatí se vám ji obejít obloukem.

Virus je nyní všude

Nakažení mohou přijít do kontaktu s mnoha předměty v obchodním domě nebo venku, a teprve poté zjistí, že jsou vlastně nemocní. Do té doby se všech těchto předmětů můžete dotknout také.

Nositelem viru můžete být právě teď i vy. Berte ohled na ostatní, užívejte v obchodě plastové sáčky nebo rukavice a dezinfikujte si před nákupem ruce. Nechráníte tak jen sebe, ale všechny ostatní, kteří si půjdou nakoupit po vás.

Stejné je to i v hromadné dopravě, vy výtahu, na hřišti, kde si hrají děti a na spoustě dalších místech, kde se může nákaza držet.

Foto: Freepik

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments