Krtka na pročištění odpadu nepotřebujete. Domácí koktejl za 5 korun ucpaný odpad doslova rozežere

Máte ucpaný odpad nebo se bytem line nepříjemný zápach vycházející z odpadu? Ať už potřebujete vyčistit odpad v kuchyňském dřezu, vaně či umyvadle, můžete vyzkoušet doma připravený prostředek na čištění. Nemusíte hned pospíchat do obchodu pro chemický čistič, i když při opravdu velmi silném znečištění a velkém nánosu špíny se mu možná nevyhnete.

Osvědčená kombinace

Pro běžné čištění můžete využít domácí čistič, který připravíte během pár minut a účinek vás rozhodně překvapí.

Jedlou sodu a ocet má v domácnosti skoro každý. Příprava čističe odpadu je velmi jednoduchá. Nasypte do odpadu zhruba půl šálku jedlé sody a poté přidejte šálek octa. Mezi těmito dvěma surovinami vznikne chemická reakce a směs bude bublat. Nechte takto působit alespoň 10 minut a poté prolijte odpad horkou vodou.

Zbavte se zápachu

Pro čištění můžete také využít borax. Připravte si půl šálku boraxu a vroucí vodu. Půl šálku boraxu nasypte do odpadu. Pokud by se vám zdálo, že borax nepropadl dostatečně hluboko do odpadu, můžete ho sypat pomocí trychtýře. Poté zalijte cca 1 litrem vroucí vody. Nechte působit alespoň 15 minut a poté odpad propláchněte horkou vodou. Můžete opět použít vroucí vodu nebo postačí i velmi horká voda z kohoutku.  

Foto: Shutterstock

Máte-li doma drtič odpadků, který nepříjemně zapáchá, zkuste do něj přidat půlku citronu nebo limetky. Oba tyto citrusové plody jsou velmi účinné pohlcovače pachů. Pusťte vodu, zapněte drtič odpadků a vhoďte citron nebo limetku.

Při čištění odpadu nezapomeňte vyčistit i drážky a záhyby gumového těsnění odpadu a také přepad dřezu nebo umyvadla. I do přepadu se často dostanou nečistoty a potřebuje vyčistit.

Na závěr čištění můžete pro provonění do odpadu kápnou i pár kapek esenciálního oleje z citronové trávy.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments