Kuchyňské prkénko má tajnou funkci, o které lidé vůbec neví. Používají ho pak špatně

Každý kuchař i kuchařka má v kuchyni krájecí prkénko. Bez něj by se opravdu těžko připravovala většina jídel. Nikdo si přece nechce ostrými noži zničit pracovní desku kuchyňské linky. A málokdo také má jen jedno.

Ve většině kuchyní najdeme prkénka menší i větší, dřevěná i plastová s otvorem i bez něj. A o ten otvor právě jde. Proč ho tam výrobci umístili? Slouží k zavěšení? Nebo aby se nám prkénko lépe drželo při mytí? Nebo může být jeho účel úplně jiný a věšení nebo lepší úchop jsou jen přidružené benefity?

K čemu slouží otvor v prkénku?

Internetem se šíří video, ukazující další možnou funkci, kterou tento otvor může mít. Je-li dostatečně velký, může prý sloužit i k pohodlnému přemístění nadrobno pokrájených ingrediencí z podložky do mísy.

Určitě se vám to už také mnohokrát stalo. Snažili jste se pomocí nože posunout nakrájenou cibuli nebo rajčata do hrnce. Některé kousky ale bohužel skončili zcela mimo místo určení. Nejčastěji na lince, někdy i na podlaze.

Otvor v prkénku, dostatečně velký a přitom menší než hrnec, může být místem, kudy se vaše potraviny dostanou bezpečně, kam mají. Bez rozlití a rozsypání i bez následného sbírání a utírání.

Foto: Shutterstock

Vážná rada nebo legrace?

Vypadá to, že jednodušší už to být nemůže. Toto video má statisíce zhlédnutí a jak už to tak bývá, někteří komentující ho velebí a jiní zatracují. Někdo si libuje, jak mu tato vychytávka usnadnila práci a zbavila ho neustálého uklízení a jiní se smějí. Díra v prkénku prý slouží odjakživa jen k zavěšení a autor nápadu si z lidí tropí legraci. Do které skupiny se zařadíte vy?

Nevíte si rady, jaké prkénko pořídit, aby nejlépe vyhovovalo vašim potřebám? Přečtěte si několik tipů , které vám s výběrem pomohou.

Video plné užitečných rad

Kromě ukázky “jak na to”, vám přiložené video přináší spoustu dalších užitečných vychytávek, které vám mohou ulehčit práci v kuchyni. Například jak dostat z hrnce přebytečnou mastnotu a jak si nespálit prsty při vyndávání opečených toustů. Nebo jak pohodlně nakrájet dort či nakrouhat hlávku zelí.

Kdyby vás tedy nápad s kuchyňským prkénkem nezaujal, můžete využít tipy, jak chytře pokrájet lístky bazalky nebo rozpéct staré pečivo.

youtube

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments