Na kuří oko s pomocí babských rad. Pomůže čaj nebo česnek

Loading...

Kuří oko je nepříjemnost, s níž bojují především ženy. Je dokázáno, že muži se s kuřím okem setkávají jenom výjimečně, přesto se najdou jedinci, které také pravidelně trápí tato nehezká potíž. Už zpravidla se kuří oka objevují ve chvíli, kdy o ně nejméně stojíme. Nejčastěji je důvodem vzniku špatná obuv, konkrétně tlačící boty mohou nejčastěji za vznik kuřího oka. Je tedy opravdu důležité, abychom nosili jen boty, které jsou nám pohodlné, vyhneme se zdravotním potížím nejen v podobě kuřího oka.

Rozdíl mezi kuřím okem a bradavicí

Mnozí lidé bohužel nepoznají rozdíl mezi bradavicemi a kuřími oky. Jedná se o velmi podobné nepříjemnosti, ale je mezi nimi hned několik rozdílů. Zatímco bradavice se mohou objevit na každé části našeho těla a jsou přenosné dotekem, kuří oka se nepřenáší a vyskytují se zpravidla na prstech u nohou nebo případně na chodidlech člověka.

Jak jsme zmínili, kuří oko se tvoří nejčastěji lidem, kteří nosí boty, jež jsou nepohodlné, které tlačí nebo jsou úzké. Ovšem ohrožení jsou i lidé s plochýma nohama nebo případně osoby, které tráví hodně času ve stoje (tedy lidé, kteří nemají sedavé zaměstnání).

Jak se kuřího oka zbavit? To je otázka, kterou si pokládají zejména ti, které kuří oko sužuje. S kuřím okem nemusíte chodit do lékárny nebo k lékaři, stačí, když využijete pomocníky, jež máte doma.

Obklady z cibule a octa pomáhají

Na kuří oko pomáhají například obklady z cibule a octa. O octu se říká, že je zázračný, cibule je považována za nejlepší lék, který najdeme v každé kredenci. Pokud se s jejich pomocí chcete zbavit kuřího oka, stačí cibuli dvě hodiny namáčet v octu, následně ji přiložíte na postižené místo, upevníte obvazem a necháte přes noc.

Citron a česnek – to je zázračná kombinace

Česnek se od pradávna považuje za přírodní antibiotikum. Citron má také celou škálu výhod a plusů oproti jiným potravinám. Pokud si smícháte citronovou šťávu z česnekem a potřete si postižené místo, kuří oko zanedlouho zmizí.

Zkoušeli jste černý čaj?

Vyzkoušejte také černý čaj, konkrétně sáček černého čaje, který trochu vymačkáte a připevníte na postižené místo.

Mohlo by vás zajímat

Loading...

Autor: Tereza Čierníková

Pro magazín AAzdraví píše od srpna roku 2018. Milovaná práce jí každý den umožňuje nahlížet na zajímavá témata a také se věnovat koníčkům v podobě plavání a čtení.

1
Komentujte

avatar
1 Komentářová vlákna
0 Odpovědi ve vlákně
0 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
1 Autoři komentářů
Lada Autoři posledních komentářů
  Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?  
Upozornit na
Lada
Host
Lada

kuri oka jsem si odstranila,jedlou sodou,date do male vanicky teplou vodu do te vody dve vrchovate lzice jedle sody a teplou vodu, kdyz vychladne prilevate teplou .Staci tak hodinu macet nozicky ,opakovat tak dva dny.Vse mam vyzkousene a ma dcera se touto metodou vylecila take.Predtim si ty kuri oka nechala lejzrem vypalit,nepomohlo to a ani chyrurgicky zakrok nepomohl, az tato obycejna rada nasich babicek. Preji vsem brzke vyleceni ,Lada