Odbornice poradila trik na vlasy. Použití jednoho nápoje zabrání jejich padání a třepení

Je každodenní péče o vaše vlasy samozřejmostí? Vlasy ale zůstávají stále suché a vaše konečky se třepí? Jedinou osvědčenou metodou, která zatím fungovala, bylo zastříhnutí? O krásné a dlouhé kštici si proto můžete nechat jen zdát. Vyzkoušejte jablečný ocet, který se stane všelékem na neduhy.

Na vlasy jen s přírodou

Přírodní produkty jsou čím dál populárnější a představují ideální alternativu k chemickým produktům, které velmi často vlasy zatěžují. Jablečný ocet je bohatý na minerální soli, magnézium, zinek a železo. Všechny tyto prvky prospívají bujné kštici. Výhodou jablečného octa je i jeho schopnost podpořit vlasový růst a vyhlazovat vlasové vlákno od kořínku ke konečkům.

Zářivé vlasy

Pokud chcete své vlasy rozzářit, smíchejte jablečný ocet s vlažnou vodou a propláchněte je touto směsí. Nechte je bez oplachování na vzduchu uschnout. Jedním z nejčastějších problémů, který brání vlasům zářit je jejich krepatění. Snažíte-li se tohoto problému účinně zbavit, stačí si vytvořit sprej, který můžete mít stále k dispozici. Přilijte 3 polévkové lžíce octa do litru minerální vody a vše přelijte do lahvičky s vaporizérem. Nechte několik minut působit a důkladně opláchněte studenou vodou.

Foto: Shutterstock

Klidná pokožka, dokonalý pocit

Jablečný ocet má blahodárný účinek také na pokožku hlavy. Tu dokáže zklidňovat a dezinfikovat. Zdravá pokožka hlavy přispívá k novému růstu pevných vlasů. Budete tím předcházet novému krepatění a třepení konečků.

Hlavně bez stresu

Vaše vlasy jsou často obrazem psychické pohody, ovlivňuje je také aktuální počasí a vliv může mít i mechanické zatížení.  Snažte se vyvarovat přílišnému stresu. Důležitým faktorem je také zdravá životospráva, která spočívá v dostatečném množství kvalitních a variabilních potravin.

Foto: Shutterstock, zdroj: Gala

Autor: Hedvika Hampejsová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments