Lednici je nutné čistit v přesně daném intervalu. Téměř nikdo to ale neví a nedělá, je to velký problém

Každý jistě pravidelně uklízí svou domácnost. Ale jak často čistíte lednici? Jednou do roka to rozhodně nestačí.

Jak často čistit

Lednice je spotřebičem, který je v provozu nonstop a skladují se v ní potraviny. Čištění by tedy mělo být pravidelné. Kompletní dvakrát za rok a rutinní alespoň jedenkrát měsíčně. V ideálním případě čistíme, jakmile zpozorujeme špínu. Pokud vám tedy něco ukápne v lednici nebo se vysype, je dobré mít po ruce ubrousek a nečistotu ihned odstranit. Tak se můžete vyhnout lepkavému povrchu v lednici a nepříjemnému zápachu linoucímu se po otevření.

Postup při čištění lednice

Když se rozhodnete lednici vyčistit celou, je třeba z ní všechno vyndat. Je dobré naplánovat si čištění dopředu tak, abyste obsah lednice mohli postupně vyprázdnit a před čištěním už jste neměli tolik práce. Tím není myšleno, že obsah lednice musíte zcela vyjíst, ale je lepší si tuto činnost předřadit před velký nákup.

Čištění by nemělo zabrat moc času, protože potraviny podléhající zkáze by se neměly nechávat venku déle než dvě hodiny.

Každá potravina, kterou z lednice vyndáte, vám projde pod rukou. V tomto kroku je dobré rovnou odebrat věci, které v lednici nepotřebujete nebo víte, že je určitě nebudete používat. Rovnou tak provedete inventuru a následně budete mít přehled o tom, co v lednici máte.

Foto: Shutterstock

Po vyklizení vyjměte všechny police a umyjte vodou s mýdlem nebo jarem. Pokud jsou některá místa mazlavá nebo olepená, stačí na ně nanést pastu z jedlé sody. Ta se vytvoří smícháním jedlé sody s vodou. Pastu nechte na znečištěných místech chvíli působit.

Nyní vymyjte vnitřek lednice za pomoci mýdlového prostředku v rozprašovači. Nastříkejte celou dutinu lednice a poté otřete papírovými utěrkami nebo hadříkem. Pokud by i zde byla některá místa velmi špinavá, můžete opět použít pastu z jedlé sody.

Po vymytí vnitřku lednice se vraťte k policím, které otřete a můžete je umístit zpět do lednice. Nezapomeňte omýt i šuplíky, které bývají umístěny v dolní části lednice. Často bývají hodně zašpiněné od zeleniny a ovoce.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments