Lednový detox, který vám dá potřebnou sílu do celého roku

Vánoce jsou svátky, které přinášejí spoustu radosti do duše, ale často také mnohá trápení pro naše tělo. Žaludek je zatížen spoustou sladkého, tučného a nezdravého jídla, které se snažíme ihned po svátcích dostat pryč z těla. Abyste se mohli vrhnout na cestu za svou vysněnou postavou, budete potřebovat očistu, která vás zbaví všeho přebytečného. Tělo přirozeně odvede všechny neprospěšné látky a bude se cítit perfektně.

Pitný režim

Výzva k pití vody se vždy objevuje na prvních místech detoxikačních procedur. Pravdou ovšem je, že se její příjem nesmí přehánět. Pijte tolik, kolik vám vaše tělo dovolí a stále se snažte vodu přijímat v přirozeném množství. Omezte sladké nápoje, kávu a další podobné tekutiny a věnujte se především obyčejné čisté vodě.

Začněte s klidným pohybem

Neskákejte v novém roce rovnou do posilovny, pokud nemáte předchozí zkušenosti. Raději si pořiďte krokoměr nebo ho nainstalujte do svého chytrého zařízení a každý den si dopřejte dlouhou procházku. Tělo rozhýbe lymfatický systém, naženete do plic spoustu čerstvého vzduchu a budete plní energie. 

Svěží jídelníček

Každý z nás si jednou za čas dopřeje svíčkovou nebo jinou lahodnou omáčku s knedlíkem. V těchto dnech se však pohlížejte raději po svěží stravě, která vám dodá spoustu energie. Ovoce a zelenina v syrovém stavu v sobě skrývají spousty prospěšných látek, které vám s čištěním těla velmi rádi pomohou. Obyčejné pečivo vyměňte při snídani za čerstvé ovoce nebo zeleninu. Abyste si příjem těchto potravin co nejvíce zpříjemnili, vyzkoušejte si udělat lahodné smoothie nebo ovocný salát.

Nepodceňujte odpočinek a pozitivní myšlení

I když vás mysl žene do ustavičného sportování a držení přísné diety, nenechte se tímto stavem úplně znechutit. Raději si čas od času zalenošte, meditujte nebo si dopřejte relaxační koupel. Na své detoxikační cestě si udržujte hlavně motivaci, pozitivní přístup a mějte radost ze všeho, co pro sebe děláte. Kousek čokolády nebo občasný šlofík vaše úsilí jistě nezkazí.

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments