Lidé na západě dávají do pračky ocet. Důvod je jasný a výsledek fantastický

Někdo zajde do drogerie a nakoupí několik prostředků a pomocníků, které pomohou při praní, ale i při čištění pračky. A to nehledě na to, co takové produkty z obchodu obsahují. Agresivní chemické složky v nich obsažené dráždí kůži nejen dětem, ale i dospělým. Abyste se jim vyhli, nemusíte kupovat předražené eko prostředky, které vyjdou na nemalé peníze. Stačí, když si pořídíte ocet.

Tento levný pomocník pomůže v mnoha směrech, a navíc je ekologický, nedráždí pokožku a chrání jak pračku, tak i oblečení. Vyzkoušejte ho také a věřte, že s tímto pomocníkem za necelých dvacet korun budete maximálně spokojeni.      

Několik tipů pro vás – zářivé barvy

Milujete barevné oblečení? Je veselé a sluší každému z nás. Ovšem, jak jistě víte, stačí je párkrát vyprat v pračce a ze zářivých barev je cosi vybledlého. To je jistě škoda, navíc nemusíte kupovat předražené produkty z drogerie, které stojí mnoho peněz a nezaručují kladný výsledek. S pořízením octa za necelých dvacet korun vyzrajete na blednoucí barvy.

Nalijte hrnek octa do zásobníku na prací prášek, plus samozřejmě vámi zvolený prací prášek na barevné prádlo a zapněte pračku běžným způsobem. Oblečení si uchová barvy na dlouhou dobu. Navíc oblečení, ale i ručníky, ložní prádlo a jiné, budou po octu krásně měkké.  

Foto: Shutterstock

Nahradí drahé odstraňovače skvrn

V drogerii najdete hned několik odstraňovačů skvrn, ale proč za ně utrácet, když vám stejně, ne-li lépe pomůže i levný ocet? V případě, že na oděvu máte čerstvou skvrnu, smíchejte ocet se solí na jemnou pastu a naneste ji na skvrnu. Následně oblečení umístěte do pračky a zapněte na běžný program.

V druhém případě, kdy máte již zaschlé skvrny, postupujte stejným způsobem, ale nechte směs z octa působit alespoň třicet minut a následně oblečení vyperte. Tato směs si poradí i se skvrnami od potu. A věděli jste, že vyprané prádlo v octu přestane elektrizovat?

Pomocí octa lze také vyprat silně znečištěné utěrky. Stačí je pouze vložit do lavoru a nalít na ně jeden litr horké vody a půl litru octa. Nechte působit a následně vyperte v pračce na vyšší teplotu.  

Tip: Pokud máte zvířecí miláčky – pejska či kočičku, jejich srst na oblečení či na dekách umí pěkně potrápit. Pokud textilie vyperete s octem, jednoduše je zbavíte chloupků.

Foto: Shutterstock

Autor: Nikola Klementová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Lenka
Lenka
1 rok

Proč jenom na západě? Já ho používám při praní běžně.

Eva
Eva
1 rok
Reply to  Lenka

Přesně,já též používám,babičky vedely co a jak dělají a netýká se to jen octa

Adeli
Adeli
1 rok

Vy ste v redakcii úplne vymleti? Aké na západe? To dávali naše babičky už pred 100 rokmi.A to sme na východe!

Salfická
Salfická
1 rok

I na východě !