Lidé na západě krájí v kuchyni už jen kreditkou. Má to důležitý důvod

Krájení potravin může být značně nebezpečné. Zvlášť ve chvíli, kdy spěcháte, nebo se soustředíte na více věcí najednou. Z toho důvodu dochází často k nehodám, které vás možná už nejednou stály kousek nehtu nebo i prstu. Řezná zranění jsou také bolestivá, proto je lepší jim předcházet.

Dobře naostřený nůž

Je dobře známé, že zkušení řezníci k ochraně proti pořezání používají speciální oblečení a rukavice. Ve své podstatě si na sebe oblékají „řeznické brnění“, které je složeno ze vzájemně propletených kovových řetízků. I když jim tedy nůž během rychlé a efektivní práce sklouzne, je jejich ruka i tělo chráněno. Jak to ale dělat v kuchyni? Určitě nesahejte po špatně naostřeném noži, ten totiž může být ještě nebezpečnější než ostrý. Velmi snadno sjede po potravině, ale schopnost poškodit kůži a tkáň neztrácí.

Speciální ochrana

V běžném životě si pravděpodobně nebudete pořizovat řeznický oblek, abyste v kuchyni nakrájeli maso nebo cibuli. Můžete sáhnout po chráničích prstů, které seženete u různých výrobců. Jejich použití je neuvěřitelně jednoduché.

Ochranu si nasadíte na prsty ruky, která drží krájený kousek, a můžete začít. Tyto chrániče existují v nerezovém ale i plastovém provedení a je pouze na vás, zda se budete řídit dle ceny, vzhledu nebo materiálu.

Foto: Shutterstock

Zázračná kreditka

Nechcete-li ale utrácet za chránič, ve který stejně nemáte důvěru, vyrobte si ho doma. Budete k tomu potřebovat plastovou kartu, bankovní kartu, starý plastový průkaz do knihovny, nebo Lítačku. Sáhněte raději po té vysloužilé, kterou už nepoužijete. K výrobě dále využijete plastový kroužek nebo menší kroužek na klíče, který můžete navléknout na prst, a tavnou pistoli.

Jak na domácí chránič

Připravte si kroužek, který bude mít v celém „zařízení“ funkci držáku. Připevněte ho pomocí tavné pistole k bankovní kartě. Počkejte, až spojení zatuhne a máte hotovo. Chránič můžete okamžitě používat. Nasaďte ho na prst ruky, kterou držíte krájenou potravinu a můžete začít.

Foto: Shutterstock, zdroj: Household Hacker

Autor: Hedvika Hampejsová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments