Klobásu z Lidlu by neměli jíst alergici. Obsahovala ořechy

Obchodní řetězec Lidl znovu pochybil ve složení svých výrobků. Teď proto musel přistoupit ke stažení jednoho z oblíbených produktů z prodeje. Jde o Moravskou klobásu paprikovou, kterou pro Lidl vyrábí společnost Steinhauser.

Jak se ukázalo, tento výrobek může obsahovat lískové ořechy. Problém spočívá v tom, že to není uvedeno na obalu. Lískové ořechy jsou ale velmi silným alergenem. Pokud by tak klobásu zkonzumoval někdo, kdo je na ořechy alergický, protože se domníval, že v produktu obsaženy nejsou, mohlo by to pro něj mít vážné následky.

Foto: Shutterstock

Vrácení bez účtenky

Klobásy se v Lidlu prodávaly od 7. července. Pokud jste ho již zakoupili, máte možnost ho vrátit v kterékoliv prodejně tohoto obchodního řetězce. Obratem vám budou vráceny peníze, přičemž nemusíte předkládat ani účtenku.

Podle všeho jde přitom pouze o jednu šarži výrobku Moravské paprikové klobásy o gramáži 350 gramů. Číslo šarže je L2207060000 a minimální trvanlivost 8. srpna 2022. Další výrobky této značky by neměly být tímto způsobem ovlivněny.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments