Lidl provedl Čechům strašnou věc. Tak to ne, tam už chodit nebudeme. Poslední kapka? Co se to stalo?

Přestože je obchodní řetězec Lidl mezi Čechy velmi oblíbený, nechová se k nim v poslední době zrovna příkladně. Státní zemědělská a potravinářská inspekce opakovaně upozorňuje na to, že potraviny, které prodává pod svými privátními značkami, často nesplňují deklarované složení. Obvykle tam chybí dost masa nebo jiných surovin.

Tak to je síla

I někteří zákazníci mají podle svých vyjádření na sociálních sítích za to, že Lidl má svá nejlepší léta za sebou a teď poněkud hřeší na svou pracně vybudovanou popularitu, kterou tím však kousek po kousku ztrácí. Mnozí poukazují i na to, že dávno pominuly doby, kdy platilo, že jde o levný obchodní řetězec. Dnes se veze na vlně zdražování spolu s dalšími a atraktivní cenové nabídky už v něm téměř nelze najít.

A teď se k tomu přidala další věc. Inspekce si tentokrát neposvítila na samotné potraviny, nýbrž na prodejní a skladové prostory. Ani tady se bohužel Lidl nevyznamenal, ba právě naopak. Jeho prodejna ve Vrchlabí v kontrole zcela propadla.

V rámci kontroly byl totiž zjištěn výskyt myšího trusu na podlaze skladu, přičemž všude panoval dost velký nepořádek a nečistoty. Ty byly nalezeny bohužel i uvnitř chladicího zařízení, což by se opravdu stávat nemělo. Inspekce následně uložila zákaz užívání skladu.

Takhle si v Lidlu představují čistotu. / Foto: Potraviny na pranýři

Už je to pravidlem

Nutno poznamenat, že tento nešvar se týká i dalších obchodních řetězců. SZPI v poslední době zintenzivnila své kontroly a ukázalo se, že je to rozhodně na místě. Obchody se totiž doslova utrhly ze řetězu a na nějaké hygienické podmínky už vůbec nedbají. Problémy byly kromě Lidlu zjištěny i v Kauflandu nebo Bille.

Mluvčí Lidlu se pro server TN.cz už vyjádřil v tom smyslu, že došlo k úklidu prodejny a skladu, který mohl být následně znovu otevřen. Příliš důvěry však vyjádření nevzbuzuje, protože vyjmenovávána nejrůznější opatření, která v prodejnách probíhají, aby v nich byla udržována čistota. A přesto se stalo, že přinejmenším jedna byla pořádně zaneřáděná. Jestli není v tomto směru na místě spíše nějaká změna.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Jan Honzík
Jan Honzík
1 rok

Lidl vůbec nenabízí lákavé cenové nabídky.. každý týden má v nabídce několik produktů, které jsou za naprosto bezkonkurenční ceny, tento týden třeba paštiku 150g za 8.90, müsli tyčinku za 3.90, kaiserku za 2.20 nebo eidam 100g za 13.90, na nesmyslné nadpisy typu “to už je moc”, “sem chodit nebudeme”, nebo “provedli lidem hroznou věc” které slouží na přilákání pozornosti z novinářské stránky jsem si už zvykl, vyložené lži by jste ale psát nemuseli, stejně tak páté přes deváté, kde je nejdříve zmínka o údajném malém množství surovin ve výrobcích, což není vůbec rozvedeno, a vzápětí informace o stejně tak údajných… Číst vice »