Máte těžké a oteklé nohy? Pomůže lepší obuv i vyvážený jídelníček

Pocit těžkých nohou zná snad úplně každý, bez ohledu na to, jestli se jedná o muže či ženu. Bolavá lýtka i kotníky, nepříjemné pálení a stupňující se bolesti, otoky a onen typický pocit, že máte nohy jako z kamene – přesně tak se projevuje pocit těžkých nohou, díky kterému máme touhu co nejdříve zout si boty a nohy vyhodit pěkně nahoru. Také to znáte?

Otékají vám nohy?

Když nám otečou nohy, logicky se ptáme “proč?!” a chceme znát odpověď. Za otoky nohou zpravidla stojí žilní systém, který nefunguje tak, jak by správně fungovat měl. Žílami v nohách tak neprochází krev dostatečně rychle, takže se krev nedostává z dolních končetin zpátky do mozku tak, jak by měla, což způsobuje, že se část krve v nohách hromadí a tím pádem nám nohy otékají.

Otoky jsou viditelné na pohled, především jsou ale značně nepříjemné. Provází je bolesti, napětí i pálení, zmínit samozřejmě musíme i to, co je středobodem dnešního článku – pocit těžkých nohou, který je v případě otoků typický.

Nohy mohou otékat každému

Otoky mohou potrápit prakticky úplně kohokoli z nás, ať už se jedná o muže nebo ženu, ať je danému člověku třicet nebo třeba padesát. Jsou rizikové skupiny, které mají vyšší tendence ke vzniku otoků i k pocitům těžkých nohou – patří sem například ti, kteří vykonávají sedavé zaměstnání nebo ti, jež jsou nuceni po většinu dne stát na nohou.

Rizikem pro otoky a pocit těžkých nohou je i obezita, což znamená, že i lidé s vyšší tělesnou hmotností spadají do rizikové skupiny, jež má vyšší tendence k tomu, že je otoky potrápí a znepříjemní jim den. Problémovým faktorem může být i nevhodně zvolená obuv, kdy lidé často volí nepohodlné boty, chůze v nich je pro ne nepříjemná a v důsledku toho se stává, že se změní oběhové poměry a nohy jim otečou.

Jak si ulevit, když máte pocit těžkých nohou?

Pokud i vás čas od času potrápí pocit těžkých nohou, pak se určitě zajímáte, jak si od těchto nepříjemností ulevit. Máme pro vás několik tipů, které by vám měly přinést kýženou úlevu, tak je schválně vyzkoušejte:

  • noste pohodlnou obuv
  • dodržujte pitný režim
  • ulevte nohám studenou sprchu
  • pravidelně nohy protahujte
  • dbejte na vyvážený jídelníček

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments