Miliony lidí v sobě mají koronavirus a neví o tom. Budou tvořit nová ohniska nákazy

Loading...

Jeden z největších problémů související s aktuální pandemií nového typu koronaviru, je skutečnost, že příliš netušíme, jaký je skutečný počet nakažených. Ačkoliv to oficiální instituce nerady přiznávají, počet otestovaných tvoří jen velmi malý výsek populace a obvykle jde o ty, co už mají alespoň základní příznaky. Jenže koronavirus je zrádný v tom, že podle všeho velké množství lidí používá jen ke svému šíření, aniž by v nich spustil nemoc známou jako Covid-19.

Čtěte také: Koronavirus vyřeší pouze stádní imunita, obává se část expertů

Pacienti bez příznaků jsou problém

Typickým příkladem může být Itálie. Zde počet případů k dnešnímu dni dosáhl 75 000. Celých 10 % z tohoto počtu přitom zemřelo. Tato obrovská smrtnost se ale nekryje s výroky expertů o tom, že virus má smrtnost přibližně jedno až dvě procenta. V některých zemích, například v České republice nebo Německu, pak dokonce i pod touto hranicí. Tak vysoké číslo nelze vysvětlit ani starší populací či nedostatečným zdravotním systémem. Znamená jediné: v Itálii může být klidně desetkrát více nakažených, než zachytilo oficiální číslo. Ostatně, skutečnost, že se koronavirem nakazilo nadproporčně velké procento politiků a známých osobností, tomuto výkladu odpovídá.

Touto problematikou se zabývá už první studie, kterou provedla Univerzita Chua-čung, která sídlí v čínském Wu-Hanu, kde se koronavirová epidemie podle všeho zrodila. “Podle té nejvíce konzervativní analýzy bylo nejméně 59 % nakažených jedinců netestovaných a neevidovaných. Tak lze vysvětlit i skutečnost, že se virus v provincii Hubei šířil tak rychle a navíc bleskově zasáhl celý svět,” můžeme se dočíst ve studii.

Čtěte také: Nizozemsko je pokusnou laboratoří. Koronaviru otevřelo dveře dokořán

Podle Michaela Osterholma, který vede Centrum výzkumu infekčních nemocí v Minneapolis představují právě bezpříznakoví přenašeči motor, který celou epidemii pohání kupředu.

Bez otestování velké části populace to nepůjde

Bavorští virologové citovaní magazínem Science News potom přišli s důležitým zjištěním, že pacienti jsou nejvíce nakažliví v období, kdy ještě nepociťují příznaky nemoci. V této době se jim v nose a krku vytváří tisíce až miliony virů, které nevědomky roznášejí po okolí. Vzhledem k nebývale silné infekčnosti nového koronaviru je to velký problém.

Experti proto zdůrazňují, že jediným způsobem, jak bude epidemii koronaviru možné zastavit, je masivní testování. Bude zkrátka zapotřebí protestovat většinovou část populace, což je obrovský úkol. Už teď se navíc objevují informace, že dosud používané testovací sady pravděpodobně brzy kvůli obří celosvětové poptávce nebudou dostupné v dostatečném množství. Například v Izraeli tak už přistoupili k testování větších skupin najednou. Jednoduše se smíchají odebrané vzorky až od 64 pacientů. Pokud je výsledek negativní znamená to, že tato kohorta je v pořádku. Pokud je pozitivní, je třeba provést test u každého pacienta zvlášť. Podle odhadů to může významně ušetřit drahé a nedostupné testy.

Čtěte také: Covid-19 je možné vyléčit kombinací dvou existujících léků za pět dní, ukázala studie

V opačném případě, tedy pokud se populaci nepodaří dostatečně protestovat, koronavirus jen tak nezmizí. Jeho zásah už je totiž příliš velký. V současné době dokáže bez problémů tvořit nepozorovaná ohniska, která se navíc kvůli dlouhé inkubační době projeví až ve chvíli, kdy je virus v místě spolehlivě usazen.

Foto: Adobe Stock

Mohlo by vás zajímat

Loading...

Autor: Petr Vavrenka

Specialista na podávání erudovaných, přesto srozumitelných informací o nemocech trápících lidstvo.

25
Komentujte

avatar
15 Komentářová vlákna
10 Odpovědi ve vlákně
0 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
23 Autoři komentářů
mikievaacidjoeKoronasaurusMartin Autoři posledních komentářů
  Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?  
Upozornit na
Koronasaurus
Host
Koronasaurus

A z tohoto důvodu je zapotřebí uzavřít celý svět a zemřít v klidu doma hlady.

Ladislav Osvald
Host
Ladislav Osvald

Bez otestování velké části populace to nepůjde, Babiši, Hamáčku a Vojtěchu! 🙁

JAN
Host
JAN

A CO S NÁMA DŮCHDCI UDĚLÁTE TO CO VE ŠPANĚLSKU?

Zmrdi
Host
Zmrdi

Běžte už s tím virusem do prdele!!!!!Vy vládní zkurvenci prolhaní,nejde vám o virus,ale o okradení obyvatel až na kost a zavedení novodobého otrokářského řádu,zmetci zkurvení.
Ten Váš zasranej virus se totiž přenáší vzduchem,kde ho vypustili vaši věrní přátelé,americké kurvy!!!Tak už s tím jděte do hajzlu!!!!

Damn Right
Host
Damn Right

Chapu Vasi nervozitu. Jen jeden fakt. Tenhle virus stejne jako vsechny virove infekce maji puvod v Asii. Vetsinou v Cine. Ten nejnovejsi, patrne vyvinuty cinskymi genovymi inzenyry ve Wuchanskych laboratorich je nejpovedenejsi.

acidjoe
Host
acidjoe

Ano? A jste si opravdu tak jistý, že nemá pravdu? Já jsem třeba o tom nezlomně přesvědčen. A tento virus opravdu vzniknul v Asii, ale pod americkou nikoliv čínskou taktovkou. Říká vám něco NAMRU 2?

Snad mohl být o něco méně sprostý, ale když jsou to fakt “zasraný zmrdi” 😀

Martin
Host
Martin

Tak to se projevila spodina společnosti, lidský odpad

acidjoe
Host
acidjoe

Mohu se zeptat, v čem se projevuje jeho “odpadovost”a kde berete právo takto soudit? Že byste omylem hovořil sám o sobě? Vy jste se totiž nijak neprojevil, nevyjádřil, jen rychlý soud a k věci nic. Odpad jsou lidi bez vlastního názoru…………………

eva
Host
eva

ano, odpad jsou lidi,, kteří nemají vlastní názor,

Koronasaurus
Host
Koronasaurus

Chce to rumíček.

Jarda
Host
Jarda

Víte, ten vir tu zkrátka bude to už neodparem mám návrh po velikonocich se vrátíme všichni do práce budeme mít do 30. Ty hnusný rousky protože je mám na hubě 10 hodin denně tak mě to pěkně ser., nebaví

Jarmila
Host
Jarmila

Drž hubu a buď tedy zodpovědná

eva
Host
eva

Vstoupit do diskuze…Víte co je hrozné, že Čína lhala celému světu. Tam se to objevilo už v listopadu, dneska už je to veřejné tajemství. Nakazila celý svět a teď na tom vydělává. To co Čína udělala je zločin proti lidskosti a státy celého světa by se měly spojit a něco s tím dělat. Nebo bude ještě hůř.

miki
Host
miki

vybombardovat je atomovkama kurvy zasraný