Moje trouba byla nejzapatlanější široko daleko. Pak jsem do ní strčila jednu věc a tchyně myslela, že mám novou

Tablety do myčky jsou malý zázrak. Můžete je totiž používat i ve spoustě dalších případů, než je jen mytí špinavého nádobí. A využít můžete ke své spokojenosti i ty, které se právě při mytí nádobí příliš neosvědčily.

Určitě jste se s tím také setkali. Koupily jste nevyzkoušené tablety a nádobí bylo po jejich účinkování matné, mastné nebo flekaté. Než si začnete vyčítat zbytečně vyhozené peníze, přečtěte si, kde všude můžete mycí tablety použít.

Vyčistí skvrny i pračku

Možná nečekaně díky nim zbavíte oblečení skvrn. Ať už to jsou skvrny mastné, od vína nebo třeba zažloutlá podpaží bílých triček. Jednoduše rozpusťte tabletu v umyvadle s teplou vodou a potřísněné svršky v ní asi na hodinu namočte. Potom je běžným způsobem vyperte a skvrny budou pryč. Vybělí ale veškeré vaše zašlé bílé oblečení, které se po takové kúře znovu rozjasní.

Vyčistí i pračku. Line se z ní nepříjemná vůně a na vypraném oblečení nacházíte usazeniny? Vhoďte tabletu do bubnu a spusťte horký program. Odstraníte tak z pračky veškeré nahromaděné nečistoty. Je to snadný a efektivní způsob, jak ji udržet v kondici po celá léta.

Vycídí záchod i závěs v koupelně

Můžete je vhodit do záchodu a nechat působit přes noc. Ráno potom kartáčem mísu vydrhnete a spláchnete. Odstraníte tak usazeniny i skvrny, které mohly váš záchod hyzdit.

Skvěle vyčistí i sprchový závěs. Hlavně jeho spodní část přichází do styku s vodou a mýdlem a bývá proto zašlá. Navlhčete ho sprchou a povrch potřete tabletou, nejvíce právě v dolní části. Po krátkém působení povrch vydrhněte houbou a opláchněte. Váš závěs bude zase jako nový bez nevzhledných zažloutlých míst.

Foto: Shutterstock

Tabletou do myčky můžete vyčistit odpadkové koše. Stačí je naplnit horkou vodou a tabletu v ní rozpustit. Poté nechat asi ½ hodiny působit, koš vydrhnout a vypláchnout. Stejně můžete vyčistit i kočičí záchod.

Když ji vhodíte do odpadu, zalijete horkou vodou a necháte působit, rozloží veškeré tuky, které mohly odtok ucpat. Zbaví vás tak i nepříjemného zápachu, který se může z odpadu linout.

Vyčistí zahradní nábytek, vyleští kovy, vyčistí spáry mezi kachličkami a v neposlední řadě skvěle vycídí špinavou troubu.

Odstraní z trouby napečeniny

Čištění trouby je stále opakovaná nutnost. Prskající mastnota se na její povrch napeče a její odstraňování není často jednoduché.

Pokud ale tabletu do myčky rozdrtíte, smícháte s vodou a vzniklou pastou potřete vnitřek trouby, práci si velmi usnadníte. Nechte ji působit klidně přes noc, potom kartáčkem vydrhněte a pořádně vymyjte. Jednoduše tak docílíte čisté trouby bez mastných a zapečených nečistot.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments