Nejsmolnější dny v roce 2023 podle znamení. V tyto dny nic nedělejte nebo to dopadne hodně špatně

Obvykle je za smolný den považován pátek třináctého. Jak ale k tomuto došlo? Jedním z původů této pověry je skutečnost, že na Velký pátek byl ukřižován Ježíš Kristus. Při poslední večeři sedělo u stolu třináct lidí, přičemž třináctý z nich byl Jidáš, který Krista zradil. Také židů se číslo třináct dotýká. V hebrejské abecedě je na třináctém místě písmeno M, což je první písmeno ve slově znamenajícím smrt „mavet“.

Pro jednotlivá znamení nemusí být však pátek třináctého nezbytně špatným dnem. Může být šťastným, a naopak konstelace hvězd nebude přát jinému dni v roce 2023.

Beran (21.3. – 20.4.)

Rok 2023 bude pro Berany rokem změn a pohybu nahoru a dolů. V první polovině roku budou Berani směřovat nahoru a bude to pololetí plné hojnosti, změn v kariéře a příjemných překvapení. Oproti tomu v druhé polovině roku dojde ke změnám s ohledem na zatmění Měsíce, které Berany ovlivní.

Obecně lze za smolnější období roku považovat měsíc říjen a 3. listopad 2023.

3. listopadu 2023 se Venuše, planeta lásky, utká s Neptunem. Berani tedy mohou očekávat, že dojde ke vztahovým konfliktům a případně i změnám.

Foto: Shutterstock

Býk (21.4. – 21.5.)

Napjatějším měsícem pro možné nesrovnalosti a rizika je měsíc duben a 5. květen 2023. V tuto dobu je vhodné držet se zavedených zvyklostí a nečinit žádné velké změny. Naopak zatmění v druhé polovině roku znamená pro Býky výrazně příznivější období. Mělo by dojít k uzavření některých i déle trvajících problémů, které Býky doposud trápily.

5. května 2023 dojde díky úplňkovému zatmění Měsíce k odkrytí obtížných pravd, které mohou souviset s partnerskými vztahy. Díky tomu však může dojít k vykročení k lepším zítřkům a ukončení věcí, které potřebovaly již delší dobu uzavřít.

Panna (23.8. – 22.9.)

Pro Panny bude rok 2023 velkou výzvou. Panny nemají rády výrazné změny a spíše sází na stereotyp. Tato vlastnost není nikterak špatná, jen rok 2023 nabourá jejich zaběhnutý systém. Může to pro ně být i výhrou, neboť díky své opatrnosti mohou propásnout velmi lukrativní a zajímavé příležitosti.

Za nejsmolnější den může být považován 5. říjen 2023, kdy dochází k tomu, že dvanáctý dům uvolnění a podvědomí ovlivňuje retrográdní Venuše. Toto může způsobit, že se Panny hlouběji ponoří do vlastních myšlenek. Díky tomu se ale budou moci posunout vpřed a soustředit se na důležité věci v životě.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments