Neskutečná novinka v Lidlu. Lidé jsou nadšení, něco takového tady chybělo. Ušetříte spoustu peněz

Jak známo, Lidl je v mnoha ohledech průkopníkem a neváhá zavádět novinky, nad kterými by jiní v dané době kroutili hlavou. Později to ale narychlo kopírují, protože se to ukáže být trendem. Je docela možné, že v tomto případě objevil německý obchodní řetězec další přelomovou záležitost.

Bylo to potřeba

Dnes už je naprosto jasné, že budoucnost patří obnovitelným zdrojům energie. Ne každý si ale může dovolit instalaci drahých fotovoltaických panelů od profesionálních firem a často to také končí neslavně. Tisíce Čechů například poslali zálohu ve výši 300 tisíc korun holdingu Malina, který potom zkrachoval.

Možná, že tou správnou cestou se ukáže být ta o něco méně ambiciózní, ale zase snáze dosažitelná. Proč by si každý nemohl nainstalovat solární panel na svůj balkon? Nestojí to moc a bude z toho mít nemalý užitek, protože při slunečných dnech svou domácnost takto vyrobenou elektřinou bohatě zaopatří.

Právě na toto sází Lidl, který začal prodávat vlastní fotovoltaickou elektrárnu, kterou si můžete snadno nainstalovat na jakýkoliv balkon, jednoduše zapojit a začít šetřit. V prodeji je v internetovém obchodě Lidlu i na prodejnách, byť zatím jen v Německu, ovšem rozšíření se dá očekávat v brzké době.

Foto: Shutterstock

Velmi jednoduché

Základní sada fotovoltaiky značky Parkside od Lidlu poskytuje výkon ve výši 150 wattů, což není moc, ovšem dalšími panely si ho můžete rozšířit až na 600 wattů, což už není vůbec špatné. Základ přijde přibližně na pět tisíc korun a kromě panelu dostanete i chytrý střídač, který můžete ovládat pomocí mobilní aplikace Lidl Home.

Důvodem, proč se s prodejem začalo v Německu, je tamní příznivá legislativa, kdy si každý podobnou fotovoltaiku může nainstalovat i zapojit sám, aniž byste potřebovali povolení. Následně stačí jen ohlásit prostřednictvím formuláře. Něco takového by rozhodně mělo být zavedeno i v Česku, pokud chceme tohoto zdroje energie využívat ve větší míře.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments