Vyrobte si doma suchý šampon. Vlasy po něm vypadají jako nové

Mytí vlasů samo o sobě je otázkou pár minut, mnohem náročnější je následné vysušení, pečlivé vyfoukání, tvarování a žehlení účesu. Může to být i otázka jedné hodiny, kterou v pracovním týdnu často postrádáme. Vyrobte si doma suchý šampon, který vlasy nezatíží.

Výhody používání suchého šamponu

Po použití suchého šamponu zachovávají vlasy objem, příjemně voní a je z nich odstraněna nepříjemná mastnota. Vlasy vypadají jako po umytí, ale odpadá zdlouhavý styling mokrého účesu.

Použití je snadné, stačí vmasírovat ke kořínkům a vyčesat. Některé suché šampony se aplikují nastříkáním na pokožku, jiné se sypou podobně jako pudr. Je to výborný pomocník na cesty nebo pro dny, když nemáte času nazbyt. Použití suchého šamponu šetří vlasy i vlasovou pokožku, protože časté foukání a žehlení vlasům škodí. S použitím suchého šamponu proces nutného umytí vlasů mokrou cestou o několik dní oddálíte, interval tvarování účesu teplem bude mnohem delší. Řada suchých šamponů obsahuje i pěstící složky, které pečují o vlasovou pokožku.

Směs zvolte a namíchejte podle barvy vlasů. Směs se na vlasy nanáší širokým štětečkem ke kořínkům, vlasy se se šamponem promasírují a nakonec vyčešou. / Foto: Shutterstock

Domácí výroba suchého šamponu

Na výrobu domácího suchého šamponu si zakupte sypký jíl. Pro tmavé vlasy je vhodný marocký jíl a blondýnky by měly sáhnout po bílém jílu. Připravte si uzavíratelnou dózu a naplňte ji z poloviny jílem a z poloviny kukuřičným škrobem. Důkladně promíchejte či protřepejte.

Směs se nanáší širokým štětečkem ke kořínkům vlasů, vlasy se se šamponem promasírují. Zbytky šamponu je nutné důkladně vyčesat.

První pomoc na cestách

Pokud na cestách nemáte možnost mytí vlasů a nemáte u sebe ani připravenou suchou směs, stačí sáhnout po kakau (brunety) nebo po kukuřičném škrobu (plavovlásky). Jako první pomoc od mastnoty ošetření kakaem nebo škrobem rovněž pomůže.  

Suchý šampon má ale minimální objem, proto není problém mít u sebe v kabelce malý sáček směsi pro případy nouze.

Foto: Shutterstock, zdroj: Goodhousekeeping

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Iris
Iris
2 let

Brunetami patrně myslíte osoby mající světle až středně hnědé vlasy – na mých tmavě hnědých až černých vlasech je kakao velice vidět.
Klasický suchý šampón jsem vyzkoušela jednou a vyrobil mi matný našedlý povlak – takže si ty vlasy raději jednou týdně umyju 🙂