Než odejdete z domu, musíte dát do mrazáku minci. Tato jednoduchá věc vás může zachránit

Než vyjedeme z domova, máme obvykle několik základních zvyků. Mnoho z nás vypíná veškeré spotřebiče a vytahuje jejich zástrčky. Přirozeně zavíráme všechna okna. Jeden trik se ale navíc používá v USA. Proč dát minci do mrazáku?

Běžná opatření

Zejména pokud jedeme někam na víkend, snažíme se, abychom aplikovali co nejvíce opatření pro ochranu našeho domova. Vytažení zástrček je naprostý základ. Zavírání oken je další tip, jelikož právě takto se uchráníme před vniknutím deště nebo nechtěných návštěvníků do prostor našeho domova. Zavírat okna bychom měli vždy napevno, aby je neotevřel případný poryv větru.

Ještě další trik, který používají v USA

V Americe se používá ještě jeden běžný trik. Když dojde k výpadku proudu, může se stát, že se některé domácí spotřebiče poškodí, nebo nebudou fungovat správně. V mrazáku většinou máme uloženy potraviny, které jsou určené k přímé konzumaci, a doba bez mražení by je znehodnotila. Někdy se elektřina vypne na delší dobu a potraviny se rozmrazí.

Rozmražené potraviny se nesmí nikdy zpět zamrazovat. Během doby, kdy byly rozmraženy, již totiž došlo k jejich znehodnocení. Množí se v nich škodlivé bakterie, které jen pouhým zmražením na mínus osm stupňů neodstraníte. Z dobrot, které si pečlivě uchováváte, se tak může stát nepříjemný zdroj infekce.

Foto: Shutterstock

Mince do mrazáku

V Americe se běžně používá jeden užitečný trik. Do sklenice nalejte vodu a dejte ji do mrazáku. Když zmrzne, položte na vzniklý led minci. Když se vrátíte domů, snadno budete vědět, jak se věci mají. Je mince na svém místě? Výborně, nedošlo k delšímu rozmrazení vašich potravin. Je mince uprostřed misky? Měli byste si dát pozor. Mraznička byla po určitou dobu mimo provoz a potraviny byly vystaveny procesu degradace.

Než odjedete z domova, na led ve sklenici položte minci. Po příjezdu budete mít jistotu, že nedošlo k výpadku proudu a ke znehodnocení vašich potravin.

Foto: Redakce AAZdraví.cz, zdroj: Newsner

Autor: Tomáš Kavka

Redaktor serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Dušan
Dušan
1 rok

Ak sa vypne mrazak, poznám to podľa vody na podlahe, alebo podľa minimálnej námrazy vo vnútri.

Last edited 1 rok by Dušan
Milan
Milan
1 rok

Do sklenice? A nepraskne nahodou?

Eva
Eva
1 rok
Reply to  Milan

Taky si říkám, do sklenice ? Sklo do mrazáku přeci nepatří.

Last edited 1 rok by Eva