Nové boty můžete roztáhnout i bez bolesti. Udělejte důležitou věc a budete okamžitě chodit jako v bavlnce

Výběr nových bot může být velmi zábavnou, ale zároveň i frustrující záležitostí. Někdy se zdá, že žádná velikost není ta pravá a ani když se zdají být perfektní na délku, nemusí být dokonalé na šířku. Mnoho z nás se muselo v minulosti potýkat s tím, že boty, které jsme si právě koupili, byly příliš úzké nebo měly těsný prstový prostor. Často bylo nutné nosit boty několik dní v kuse, abychom je postupně roztáhli a aby bylo chůze alespoň trochu snesitelná. Jak to udělat, abychom měli v botách co nejdříve pohodlí?

Vložte boty do mrazáku

Roztáhnout nové boty můžete několika způsoby, ale jeden z nejúčinnějších triků je pomocí novin. Pokud máte nové boty, které jsou trochu příliš těsné, nemusíte trpět bolestí při nošení. Stačí si připravit několik novin a trochu vody.

Začněte tím, že naplníte uzavíratelné sáčky do poloviny vodou a vložte je špiček bot. Poté položte boty na podnos a spolu s ním umístěte do mrazáku. Pokud nechcete, aby boty přišly do styku s potravinami, můžete celý podnos zabalit do většího igelitu.

Nechte boty v mrazáku celou noc, nebo tak dlouho, až se voda v sáčcích zmrzne. Potom vyjměte tác z mrazáku a také igelit s ledem z bot. Pokud se vám ledový sáček nechce snadno vytáhnout z bot, nechte ho nejprve trochu povolit.

Foto: Shutterstock

Připravte si staré noviny

Poté můžete začít s druhou částí triku. Vložte do bot mokré noviny. Namočte několik listů novin, zmuchlejte je a vložte je do špiček bot. Dejte jich do bot tolik, aby je zcela vyplnily.

Jak budou noviny schnout, začnou se roztahovat a tvrdnout, čímž pěkně roztáhnou botu. Pokud chcete, můžete nechat noviny v botách několik hodin nebo dokonce přes noc. Tak bude výsledek zaručen a po uschnutí se v botách budete cítit o mnoho lépe.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments