Obchodní řetězec ohromil Čechy. Ceny najednou snížil o 30 %. Stojí to jako v Polsku, není třeba nikam jezdit

Existují určité náznaky, že ceny v českých obchodních řetězcích narazily na svůj strop. Nakonec nepomohly žádné zásahy úřadů, které byly stejně spíše na oko, ani apely nejvýše postavených činitelů, ale spíše prostý pokles poptávky ze strany samotných zákazníků.

Slušná nabídka

Ti stále více hledali nejrůznější alternativy, ať už v tuzemsku nebo v zahraničí, a nakonec je našly. V českých obchodech tak více než rok v kuse klesaly maloobchodní tržby. Je docela možné, že se situace začne obracet k lepšímu.

Jedna věc je totiž snížená daň z přidané hodnoty, což se ale projeví jen v malých procentech a částkách, druhá potom snaha některých řetězců přilákat více zákazníků. Například Lidl tak již oznámil, že u řady produktů zlevnění způsobené snížením DPH zdvojnásobí.

Premiantem v tomto ohledu je nicméně Tesco, kde se dá ušetřit skutečně značná částka. Spousta lidí toho ale překvapivě nevyužívá. Pokud se to naučíte, nemusíte platit zdaleka tak vysoké částky za zboží jako ostatní. “Moc nerozumím tomu, proč lidé jezdí do nějakého Polska. Tady nakoupím ještě levněji než oni, aniž bych se někam musel trmácet,” říká pan Michal z Brna.

Naráží na dvojí ceny v Tescu, které už tu platí nějakou dobu, avšak rozdíl je stále výraznější. Dnes se počítá s tím, že pokud budete nakupovat s klubovou kartou, ušetříte přibližně 30 % oproti běžným cenám, které jsou skutečně standardně účtovány.

Foto: Shutterstock

Rázem proděláte tisíce korun

Ten rozdíl mě vždycky překvapí. Jezdím sem na velké nákupy. Tuhle jsem nakoupil za 4000 Kč a na účtence stálo, že díky Clubcard jsem ušetřil 1350 korun,” říká Michal. Vždycky to vychází nějak takhle na třetinu.

Nechápe však, že někteří zákazníci si nejsou kartičku schopni zřídit, respektive spíše převzít od prodavačky, když se tak dá tolik ušetřit. “Přede mnou nakupovala rodina. Měla toho asi za pět tisíc, ale na dotaz prodavačky, jestli mají kartičku, odpověděli, že ne a že o ni zájem nemají. V ten moment propálili minimálně 1500 Kč,” diví se zákazník.

Někteří však postup Tesca příliš nechápou a byli by rádi, kdyby účtovalo snížené ceny všem. Takto prý dělí zákazníky do dvou kategorií, navíc levnější ceny jsou vykoupeny předáváním osobních údajů o nákupním chování, kterých pak lze využít.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Václav
Václav
2 měsíců

Takové nesmysly napíše jen grázl.

Petr
Petr
2 měsíců

Ať se podívají na ovoce v Lidlu že by Polsko nevyhrálo vyhrajou vždycky 😀😀😀

Robert
Robert
2 měsíců

Jasně, když se podíváte na ceny bez clubcard tak se vám chce zvracet jak jsou napálené vysoko a z club card ji nakoupím za ceny jako u jiných řetězců. Takže žádné šílenství to není. Pořád to bude v Polsku levněji

Eva
Eva
2 měsíců
Reply to  Robert

👍👍 nehledě na to, že v Tescu jsou problémy s kuřaty apd. Každou chvíli je to v novinách. Takže jim ani v ostatním nevěřím

None
None
2 měsíců

Celkem blbost. Kdo zná cenovou hladinu zboží tak ví že bez karty jsou ceny Tesco tak předražené že se vyplatí zajet jinam. Ne náhodou se v tomto obchodě zmenšuje množství jak zákazníků tak zboží a těch pár zajímavých nabídek to nezachrání. Asi i proto se v některých prodejnách zmenšuje jak prodejní plocha tak množství a pestrost zboží ale také počet zákazníků. Byla doba kdy jsem navštěvoval Tesco i 2x týdne , nyní tak 1x měsíčně a ještě spíš náhodou nebo ze zvědavosti. Zrušili i velké božství svých Tesco mini obchodu a třeba i letaků ,prostě omezují vše, tak jak se… Číst vice »

Eva
Eva
2 měsíců
Reply to  None

👍👍

Roman Krypta
Roman Krypta
2 měsíců

Kdyby vám v Tescu dali jen tu kartičku, tak je to paráda, ale při zakládání vám tam nutí kreditní kartu a vytvoření úvěrového účtu a to spoustu lidí odradí.
Plus v Tescu poslední dobou (ve Futuru v Brně minimálně) mají snad méně věcí, než u nás ve vietnamce a to co není ve slevě stojí strašně moc – plus tam vidím jen ten, že to je po cestě lol.