Obrovský zlozvyk, kterým se o hodně připravíte. Čaj je nutné pít v určitý čas, jinak si uškodíte

Čaj není vhodný pouze na zahřátí. Jeho účinky jsou mnohem větší, ovšem většina lidí je nedokáže správně využívat. Není totiž vůbec jedno, kdy čaj pijete. V určitých částech dne bude mít mnohem větší účinky. Takto z něj vytěžíte maximum.

6:00 – 8:00

V ranních hodinách je nejlepší si vychutnat šálek čaje, který vás vzpruží a dodá energii do nového dne. Vhodný je černý nebo zelený čaj. Oba obsahují výživné látky, kterými nadopují vaše tělo hned po ránu a postarají se tak o zdravý start. Zároveň v nich najdeme kofein, který podporuje srdeční činnost a třísloviny, posilující činnost kapilár a blahodárně působící na trávicí trakt. Zejména zelený čaj se může pochlubit antioxidanty, které zvyšují imunitu a působí proti stárnutí a rakovině. Pozor však na to, abyste jeden z nich nelouhovali déle než 3 minuty. Jinak bude mít nápoj ne povzbuzující, ale spíše uklidňující účinek.

9:00 – 11:00

Mnozí si zvyknou dávat po příchodu do práce kávu. Avšak ta není vhodná, protože způsobuje odvodnění organismu a zatěžuje srdce. Povzbuzující efekt čaje má pomalejší a pozvolnější nástup, proto vydrží déle. U kávy vám sice energie rychle stoupne vzhůru, ale rychle také klesne. Před začátkem práce si klidně můžete dopřát druhý šálek zeleného čaje. 

Foto: Shutterstock

12:00 – 16:00

Trávicí systém pracuje na plné obrátky. Máte po obědě, takže je důležité, aby váš organizmus správně strávil jídlo a zároveň by mělo být tělo stále v pohotovosti. I v tomto případě vám pomohou zelené, ale i bílé čaje.

Mnozí bývají v práci déle a čekají je ještě hodiny tvrdé dřiny. Mají před sebou celé odpoledne. Proto je důležité, aby během náročných hodin přiměřeně pili a starali se tak o pitný režim. K tomu jsou výborné ovocné a bylinkové čaje.

17:00 – 20:00

Po příchodu z práce domů se mnozí začínají věnovat svým zálibám. Pokud nemáte nic na plánu, jen budete odpočívat, doporučuje se sáhnout po čaji, který uklidní tělo i duši. Skvělý je bylinkový čaj z šipek nebo heřmánku.

Během večerních hodin je dobré pít čaj rooibos , jelikož neobsahuje kofein. Je bohatým zdrojem prospěšných látek a navíc pomáhá i při léčení nespavosti. Tlumí bolesti hlavy a snižuje nervové napětí. Považuje se za přírodní antidepresivum.

Skvělé jsou také čaje se skořicí. Skořice je známá svým hřejivým účinkem, také prokrvuje, posiluje a stimuluje. Ideální pro večerní zimní večery.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments