Tyto hračky z Pepca raději nepoužívejte

Obchodní řetězec Pepco se na českém trhu těší nebývalé oblibě, a to zejména mezi rodinami, které tam nakupují všechny možné potřeby. Desítky prodejen tohoto řetězce nabízejí širokou škálu sortimentu. Jde zejména o nepotravinářské zboží, které je zde k mání za jednu z nejnižších cen na trhu. Mezi nejoblíbenější produkty patří třeba oblečení nebo i hračky.

To se nepovedlo

Jenže právě posledně zmíněné sortimentní kategorie se týká i zjištěný problém, který si Pepco za rámeček rozhodně nedá. Ukázalo se, že některé oblíbené hračky neměly na pultech prodejen co dělat, protože nesplňovaly základní kritéria bezpečnosti. To by mohlo vést k tomu, že ti nejmenší coby spotřebitelé těchto hraček mohou přijít k újmě.

Problém na českém trhu ohlásil sám řetězec, byť není jasné, kdo a jak na něj ve skutečnosti přišel a zda k tomu bylo Pepco třeba vyzváno. Problém se týká dvou plyšových hraček, které byly okamžitě staženy z prodeje. Jenže nějakou dobu se prodávaly a skončily tak v řadě domácností.

Jak se ukázalo z testů, ani jedna z těchto hraček nesplňuje bezpečnostní požadavky dle směrnice o výrobcích 2009/48/ES, jež reguluje právě hračky. Je otázkou, proč testy nebyly provedeny už před uvedením hraček na trh a proč muselo dojít k takovému ohrožení českých spotřebitelů.

Foto: Shutterstock

Co to je zač?

Pepco bohužel ani přesně nesdělilo, co přesně je s hračkami špatně. Hlášení RAPEX nicméně ukazuje na to, že hračky nejsou důsledně sešité a některé jejich švy nejsou dost pevné. Děti se tak mohou jednoduše dostat k výplni hraček, která jim však do rukou nepatří. Mohly by ji totiž dát třeba do úst, což by nemuselo skončit dobře.

Pokud jde o samotné označení závadných hraček, pak jde o plyšové hudební králíky a slony a plyšového jednorožce. Pakliže je máte doma, raději je vyhoďte nebo vraťte na prodejně Pepca, kde vám vrátí peníze i bez předložení účtenky.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Bee
Bee
1 měsíc

Boli sme vcera v Pepco na slovensku a prisiel im akurat urgent ze maju stiahnut urychlene z predaja dake oblecenie o velkosti 92 (oblecenie bolo s dakou rozpravkovou postavickou) a jednalo sa len o tuto velkost

Nikola
Nikola
1 měsíc

A co třeba přesně fotky těhle plyšáků? Co jsem si všimla byli tam tihle a různí 😅😅 + pokud Pepco mělo nějaké závadné zboží vždy měly vývěsku na prodejnách, ale tentokrát nic… To mi přijde hodně divné 🤔🤔

Last edited 1 měsíc by Nikola
Marie
Marie
1 měsíc

No to je hrůůůza!!!😱

Michal
Michal
1 měsíc

Já v Pepcu nic nekupuji a nikdy nebudu.