Okna zůstanou čistá celý rok bez zásahu. Žádný jar, do vody musíte přidat jedinou věc

Čištění oken nemusí být vždy zábava. S posledními pěknými dny je vhodné je připravit na zimu a udělat velký úklid. Zima představuje pro okno velkou zátěž a viditelnou špínu na oknech ještě podpoří. Chcete-li mít ta svá co nejčistější a přejete-li si, aby vydržela krásná co nejdéle, zkuste jednoduchý postup.

Připravte svá okna

Ještě než začnete s mytím, odstraňte prach a pevné částice, které se na oknech mohly usadit.  Nezapomeňte se postarat ani o rámy, které jsou častěji špinavé víc, než samotné sklo. Díky této péči se vyhnete opětovnému a rychlému zašpinění.

 Důležité je mytí neplánovat na nepříliš slunečné dny. V takových dnech sice uvidíte jakoukoli šmouhu, ale navlhčená okna budou velmi rychle schnout. Pokud si ale slunečno skutečně vyberete, vaše práce bude muset být o to rychlejší.

Stěrka nebo mikrovlákno

Mikrovlákno je dokonalé k čištění oken. Na skle nezanechává žádné stopy. Použijte dvě utěrky, jednu na čištění a druhou na setření. Nechcete-li ale svůj čas trávit otíráním a leštění, pomocí hadříku, pořiďte si stěrku. Ta skvěle odstraní přebytečnou vodu a celou práci vám velmi ulehčí.

Foto: Shutterstock

Prostředky na čištění

Že jste si zvykli na používání jaru? Zapomeňte na něj, skvělou práci při jeho čistění odvede bílý ocet. Ten využijete nejen na okna, ale také na ostatní domácí práce. Dokáže odstranit i zašlou špínu.  Jeho přidanou hodnotou je i fakt, že odpuzuje mouchy. Pokud ale chcete, aby vaše okno vydrželo čisté a lesklé skoro celý rok, nechte se inspirovat jednoduchým nápadem. Do vody navíc přidejte kondicionér na vlasy nebo aviváž. Okna se díky tomu budou neuvěřitelně lesknout a nebudou na nich vznikat žádné šmouhy.

Glycerin                                   

Máte-li doma k dispozici glycerin, zkuste jeho účinek. Díky tomu se totiž zbavíte nežádoucímu zamlžování při rychlých změnách teploty. Stačí jen několik kapek na čistící hadřík. Tím otřete okno. Je také skvělým pomocníkem proti usazování prachu, protože má antistatický účinek.

Foto: Shutterstock, zdroj: Fenetres concerto

Autor: Hedvika Hampejsová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Aster
Aster
1 rok

Jéééžišku, to je bezva trik!
A když to nebude fungovat – kde to múžu reklamovat? 😀