Češi si obalují kliky alobalem. Skvělý trik ze západu už zachránil tisíce domácností

Mnohé hospodyňky už dobře vědí, že s alobalem lze v domácnosti docílit nejrůznějších vylepšení. Tento pomocník je skutečným univerzálem a opravdu neslouží pouze k balení jídla. Například je účinný i při praní prádla a dalších činnostech, které pramení z jedinečnosti tohoto materiálu. Stačí se jen trochu zamyslet a přijdete na to, že se dá využít různými způsoby.

Jedinečný materiál

Čas od času se objeví novinka, kterou začne přejímat doslova celý svět. V západních médiích se tak objevily zprávy o tom, že si tamní lidé balí do alobalu své kliky od dveří. V dnešním globalizovaném světě netrvalo dlouho a začali to dělat také Češi. Přišli totiž na to, že je to velmi šikovné. Může to totiž doslova zachránit vaši domácnost.

Předcházet vyloupení lze celou řadou sofistikovaných postupů. Můžete si nainstalovat lepší zámky, kamery, alarmy a podobné vymoženosti. Ale kromě toho, že stojí spoustu peněz, mohou znepříjemňovat život i samotným obyvatelům takové domácnosti a jejich spolehlivost navíc není kdovíjak, obzvlášť když nezvaní hosté často vědí, na co se připravit.

Ovšem taková klika zabalená do alobalu, to může zloděje opravdu překvapit. Jde především o to, že alobal má jedinečné vlastnosti. Pakliže ho na kliku nastražíte, můžete snadno zjistit, zda se jí poté někdo dotýkal. Pokud tak totiž dotyčný učiní, alobal se zdeformuje a již nejde narovnat. Dobře tak víte, že se s klikou někdo snažil manipulovat. Stopy už nelze zastřít. Alobal bude buď pomačkaný nebo zcela odstraněný.

Foto: Shutterstock

Působí to spolehlivě

Alobal však také vydává i zvuk, což vás může upozornit na to, že někdo bere za kliku a chce se k vám dostat. Takové šustění vás může klidně i probudit, navíc může vylekat i samotného lapku. Ostatně, na toho může zapůsobit i samotná přítomnost alobalu na klice. Pakliže uvidí takto připravenou domácnost, dost možná se raději otočí a odejde, protože by tady až příliš riskoval.

Jak vidno, i taková zdánlivá maličkost, jako je obtočení kliky alobalem, může mít zajímavý efekt. Ostatně, proč to nevyzkoušet, vždyť je to velmi jednoduché a budete pak mít pocit zvýšené ochrany.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
22 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Zvoník
Zvoník
1 rok

Do alobalu ještě zavést fázi 220V a odizolovat od země.

Kamil Fuč
Kamil Fuč
1 rok

Co takhle článek o sušenkách pod rohožkou. To pak zjistíte jestli někdo byl u dveří! Samozřejmě až po té co rohožku nadzvednete.!

Pavel Novotný
Pavel Novotný
1 rok

Výborný nápad. Hned jsem zabalil do alobalu svoji manželku, abych zjistil, zda se ji někdo cizí nedotýká.

Aster
Aster
1 rok

Tak klika do alobalu – dobře, vy.
A když ten zloduch vleze dovnitř (samozřejmě omylem) a já ho (samozřejmě náhodou) odprásknu – můžu tu “kliku v alobalu” potom použít u soudu jako polehčující okolnost?
(vědí – něco jako – byl varován, že jo)

Antiexekutor
Antiexekutor
1 rok
Reply to  Aster

Drž hubu ty enbrio!!!

Tom
Tom
1 rok

Opravdu geniální a až prijdu domu z prace budu vedet ze me vykradli ne díky chybějícím věcem ale diky zmackanemu alobalu a nebo vlastne budu vedet ze zloděj prisel dveřmi a ne treba komínem, takže nebudu podezřívat třeba Santu nebo místního kominíka je to opravdu genianální nápad