Opravdu účinný detox jater. Skvělý hlavně po konzumaci alkoholu

Ostropestřec mariánský. Název této byliny už jste jistě slyšeli, jde totiž doslova o zázrak pro naše játra. Jde o vysoký, výrazný bodlák, který nám dokáže pomoci v mnoha oblastech, největší význam má ale pro naše játra. Poznáte ho na první pohled, je vysoký až 150 cm a velmi rozšířený.

Proč užívat ostropestřec?

Jedná se o léčivku, která je používaná už od dob antiky. Postupně začala být používána na detox organismu, na jaterní problémy, i jako prevence jaterních chorob. Játra, jako jeden z našich detoxikačních orgánů, vzpruhu potřebují. Zatěžujeme je nejen alkoholem, ale i nezdravou stravou a nepřispívá jim ani celkově nezdravý životní styl. Pokud máte navíc problémy s játry jakéhokoliv typu, měl by být ostropestřec vaše první volba.  Ostropestřec podporuje aktivitu jaterních enzymů a dokáže našemu tělu pomoct dostat se zpět do rovnováhy. Pomáhá nejen játrům, ale je vhodný i pro další potíže. Pomáhá při onemocnění žlučníků nebo sleziny, podporuje regeneraci cév, užitečný je i v případě žloutenky a žaludeční koliky. Funguje i na problémy související s psychikou. A nic nezkazíte, pokud ho budete užívat preventivně v rámci jarní detoxikace organismu.

Foto: Shutterstock

Účinné látky

Je známý především pro silymarin, který pomáhá regenerovat jaterní buňky. Dále obsahuje bílkoviny a rostlinné oleje, jednoduché cukry, kvercetin a vitamín E. Účinné látky obsahuje plod a semeno. Je potřeba vědět, že je špatně rozpustný ve vodě, tudíž je vhodnější ho užívat ve formě tinktury nebo jako doplněk stravy.

Jak poznáte, že potřebujete ostropestřec?

Pokud pociťujete častěji únavu, vyčerpání, případně míváte nafouklé břicho, měli byste užívání zvážit. Můžete mít oslabená nebo ztučnělá játra a v takovém případě by vám mohl ostropestřec pomoci. Díky ostropestřci jim účinně pomůžete a můžete předejít i vážnějším onemocněním. Pokud jste již ve fázi, že váš problém je vážný a řešíte ho konvenční medicínou, můžete ho užívat jako doplněk tradiční léčby. Pokud žádnými problémy netrpíme, není od věci jednou začas dát tělu odlehčující kůru právě i s pomocí ostropestřce.  

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments