Paní Adéla dává do rohu místnosti zásadně sklenici se solí. Až zjistíte proč, budete to dělat také

Co znamená sklenice vody v rohu místnosti nebo třeba talířek se solí někde v koutě? Pokud jste to již někde zahlédli, možná vás to zaujalo a přemýšleli jste o tom, co to znamená. Taková drobná podivnost může mít hned několik vysvětlení.

Sůl stahuje vlhkost

Některé vysvětlení může být čistě praktické. Sůl totiž stahuje vlhkost. Jestliže je tedy některý kout v domě vlhčí a trpí třeba na plísně, může být talíř se solí první pomocí proti vlhkosti. Sůl do sebe přebytečnou vlhkost nasaje a ona se tak nebude držet na zdech či na stropě a ubudou vám starosti s řešením plísní.

Je to dobré řešení především tam, kde nejsou potíže s vlhkostí nijak velké – spíš jde o nějaké lokální místo. Tam totiž existuje šance, že si s problémem obyčejná sůl poradí.

Sklenice se solí a octem

Další důvod může znít trochu netradičně. Někteří lidé cítí energie a mohou mít pocit, že v místnosti vládne negativní energie nebo třeba chtějí vyčistit byt či dům od aury bývalých majitelů.

Sklenice naplněná vodou, octem a solí by měla tyto cizí nebo nepříjemné energie stáhnout. Stačí ji umístit do jednoho či více rohů místnosti a čekat, až se vzduch vyčistí. Doporučuje se také hodně větrat. Případně můžete prostor vykouřit vonnými tyčinkami nebo bylinami.

Foto: Shutterstock

Pro racionálně založeného člověka se podobná věc může zdát dost podivná, ale je pravda, že sůl jako ochranu před zlými duchy nebo špatnými energiemi, používali už naši předci.

Sůl také pomáhá proti skvrnám

Faktem je, že sůl zkrátka působí dobře na spoustu negativních jevů. Už jsme zmínili, že si umí poradit s vlhkostí. Dobře také stáhne skvrny na oblečení vzniklé například po červeném víně nebo ovoci – stačí na skvrnu co nejrychleji nasypat sůl a ona velkou část nečistoty vtáhne z textilie do sebe.

Když jsme zmiňovali ocet, připomeňme ještě, že ten zase může vyřešit problémy se zápachem. Skvěle působí například, když se potřebujete zbavit pachu cigaretového kouře v místnosti nebo zápachu v ledničce.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Radomír
1 rok

Není na škodu použít panenku wudu, nebo pozvat vymitače ! Nepomůže , ale potěší ! 😂

zdenekbubabuba@gmail.com
zdenekbubabuba@gmail.com
4 měsíců
Reply to  Radomír

Možná že potěší i manželku