Paní Ingrid pere bílé ponožky zásadně v mikrovlnné troubě. Je to neskutečný fígl

Praní ponožek je na denním pořádku, po celém dni nošení se zkrátka nedají znovu použít. Na některých je nečistota vidět mnohem více – a zbavuje se jí naopak hůř. Jde především o bílé ponožky, které dokážou pěkně potrápit. Poté, co skončí prací cyklus, můžeme místo bílé barvy vidět šedou nebo béžovou. Jak to udělat, aby nebyly okamžitě zaprané?

Trik s mikrovlnkou

Pokud máte odvahu, můžete vyzkoušet trik s mikrovlnnou troubou, který se stal hitem internetu. Slibuje, že ponožky budou opět sněhově bílé. Do nádoby, která je vhodná do mikrovlnky nalijte vodu. Přidejte prací prášek nebo tekuté mýdlo a důkladně promíchejte. Do této směsi vložte ponožky a zapněte mikrovlnku na maximální výkon na 10 minut. Po vyndání z mikrovlnky by měly být ponožky jako nové, stačí je jen vymáchat ve studené vodě.

Bílé ponožky perte hned

Šance na úplné vybělení je největší ihned po zašpinění. Zvlášť bílé oblečení se vyplatí prát ihned, a neplatí to pouze u ponožek. Také byste ho neměli sušit na přímém slunci, mohlo by zežloutnout.

Jak vrátit barvu zašedlým ponožkám

A jaký trik použít, když ponožky zašedly? Kuste si vzít na pomoc prášek do pečiva. Ten nasypte do vlažné vody, do té vložte ponožky a lehce promněte. Nechte prášek přes noc působit, a nakonec ponožky vyperte v běžném pracím prostředku. Šedivý nádech by se měl ztratit.

Foto: Shutterstock

Další vychytávky s mikrovlnkou

Mikrovlnka zdaleka neslouží pouze k ohřevu a rozmrazování potravin,  umí toho mnohem více. Můžete ji využít například k rychlému sušení bylinek. Stačí ji na 30 vteřin zapnout na plný výkon. Tento způsob sušení skvěle funguje například u tymiánu nebo oregana. Také se dá využít na změkčení citrónů. Když dáte citrón na 20 vteřin do mikrovlnky, půjde vám z něj šťáva lépe vymačkat.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Eva
Eva
1 rok

Pochopila jsem to tak, že vyprané pračkou , pokud nedocílíme bělosti, pak zkuste tu mikrovlnou troubu 🙈

Last edited 1 rok by Eva
Aster
Aster
1 rok

Paní Ingrid chodí v těch ponožkách bez bot – nebo je to strašlivá špindíra…
A dát tohle do mikrovlnky? FUJTAJBL!