Plíseň na nehtech může trápit velmi dlouho. Zbavte se jí spolehlivou přírodní metodou

Nohy i ruce potřebují stejnou péči, jako zbytek těla. Pokud jsou zanedbávané, může se stát, že je napadne kožní infekce zvaná mykóza.

Ta pacienta trápí především svěděním, pálením, ale také neestetickou podobou, která může u mnohých způsobovat také stud a psychické problémy. Poradíme vám, jak se mykózy účinně zbavit, a to s použitím přírodních látek.

Česnek jako levná varianta

Možná vás překvapí, že je tato potravina vhodná i pro jiné účely, než jako aromatická složka do jídla. Pravdou je, že má česnek silné antibakteriální účinky, a to nejen v těle, ale také z vnějšku.

Neváhejte proto využít jeho léčivé síly, která účinně bojuje s plísněmi, toxiny, bakteriemi a spolehlivě zatočí i s vaší mykózou.

Stačí nastrouhat několik stroužků, které pak necháte na nehtech krátkou chvíli působit. Možná vaše prsty budou pár dní nepříjemně zavánět, ale zbavíte se nepříjemného svědění a infekce.

Voňavé řešení

Jestliže vás česnekové aroma odpuzuje, máme pro vás voňavé a příjemnější řešení. Účinné jsou také různé druhy olejů, jako je například kokosový, arganový, meruňkový nebo Tea Tree. Stejné účinky mají také oleje z bylin jako je oregano, třezalka nebo dobromysl.

Taková léčba ale vyžaduje pravidelné opakování mazání, a to po dobu několika dní, než problém úplně vymizí. Oleje lze na tato místa používat i preventivně.

Ocet jako první pomoc

Řeč je o jablečném octu, který je sice trochu nákladnější, ale pro léčení mykózy ideální. Jeho agresivní složení a látky dokážou totiž mykózu ukončit jak v zárodku, tak v pokročilém stadiu.

Smíchejte ocet vždy s trochou vody, aby nebyl na prsty příliš agresivní. Poté na postižená místa přikládejte hadřík s touto tekutinou, máčejte si v ní celé prsty nebo provádějte jen krátký výplach.

Metoda musí být příjemná hlavně vám. Nezapomínejte jí hlavně často opakovat, aby došlo k úplnému vymezení nepříjemné mykózy.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Hotovcová

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.