Podlaha zůstane čistá 3krát déle po vytření. Do vody je nutné přidat jednu věc, o které nikdo neví

Při mytí podlahy se velmi často uchýlíme k použití prostředků, které jsou sice účinné, ale poškozují životní prostředí a někdy, kvůli své agresivitě, jsou nebezpečné pro naše zdraví. To ale není nutné. Hygienicky čistou a dezinfikovanou podlahu získáte i díky osvědčenému a zdravotně nezávadnému produktu. Podlaha navíc vydrží třikrát déle čistá, než jste zvyklí.

Zašlá špína

Při mytí podlahy velmi často bojujeme se zašlou a zaschlou špínou, kterou nelze tak jednoduše odstranit. Může se stát, že se vám to nedaří ani s běžně dostupnými čisticími prostředky na podlahu. Proto je vhodné zvolit postup, kterým se zbavíte většiny špíny. Ještě, než se vrhnete do vytírání, podlahu zameťte nebo vysajte. Zbavíte se tím především drobných částeček a prachu, které byste vytíráním jen rozptylovali po bytě, a při přímém použití vody by vaše zem byla ještě špinavější. Následně si připravte zázračný čistič.

Zázračná přísada

Že tomu nevěříte? Vyzkoušejte to a budete se divit. Podlaha skutečně vydrží čistá delší dobu, špínu bude doslova odpuzovat. Budete potřebovat asi půl víčka čistícího prostředku na nádobí, 10 litrů vlažné vody,  25 gramů glycerinu. Právě glycerin za vás udělá tu nejsložitější práci.

Všechny ingredience smíchejte v kýblu a ponořte do něj mop nebo hadr. V tomto případě záleží na vás, jaký způsob stírání zvolíte. Poté, co vytřete podlahu, uvidíte, jak září. V případě, že je zem silně znečistěná, přidejte ještě trochu čisticího prostředku.

Foto: Shutterstock

Přírodní čištění

Pokud se rozhodnete, že z vaší domácnosti zcela odstraníte běžné čisticí prostředky, nebo je zrovna nemáte po ruce, máme pro vás skvělou zprávu. Jde to! Na vytírání se hodí i bílý ocet. Ten nejen čistí, ale odstraňuje i zbytky vodního kamene a jiných usazenin.

Zvolíte-li tuto metodu, stačí nalít na každý litr vlažné vody půl hrníčku bílého octa, nebojte se ani zde použít glycerin. Máte-li chuť vaši domácnost i provonět, přidejte pár kapek oblíbeného esenciálního oleje. Čistá podlaha na vás bude následně dýchat svěžestí.

Ošetření parket

Disponujete-li parketami, je vhodné být k jejich ošetření opatrný. Bývají totiž velmi náchylné k použití vody. I zde ale existuje přírodní metoda, která vám pomůže. Budete potřebovat lžičku rostlinného oleje, půl hrnku bílého octa, hrnek vody a jakýkoli přírodní čistič. Pomocí hadříku z mikrovlákna otřete špinavá místa nebo ho nastříkejte rozprašovačem. Po setření uvidíte velký rozdíl. Na nějakou dobu také zabráníte dalšímu usazování špíny a vysychání dřeva.

Foto: Shutterstock, zdroj: Santé+

Autor: Hedvika Hampejsová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš
Tomáš
1 rok

Tajemný pan Nikdo o tom neví, a paní brigádnice s pseudonymem Hampejsová si asi ráda láme hnáty.