Pokojové rostliny podle znamení. Jakou vybrat a jakou vyhodit?

Pokojové rostliny jsou krásnou dekorací. Můžete dokonce vybrat druhy které léčí, krásně kvetoucí rostliny nebo drobné druhy zeleniny. Možná pro vás bude překvapením, že pokojové květiny nemáte vybírat prakticky, ale podle vašeho znamení. Jaká pokojovka je vhodná?

Květiny určuje znamení horoskopu

Z pokojových rostlin si můžete vybrat ty nenáročné na pěstování, vyžadující minimální zálivku, pokud často cestujete, jedlé rostliny nebo exotické druhy, které vás odmění bohatým květenstvím. Co jste jistě netušili je, že znamení horoskopu určuje, která pokojová květina se k vám hodí. Dokonce jsou takové, které by určitá znamení vedle sebe neměli mít.

Beran si má vybrat kaktus

Berani mají rádi květiny, které nevyžadují velkou péči. Zpočátku je kaktus méně vzhledný, ale jakmile rozkvete, odhalí svou krásu. Stejně jako beran. Nepotřebuje zálivku, není nutné jej často přesazovat a pěstovat můžete roztodivné druhy.

Rostlinou, která se k beranům nehodí je kolopejka.

Lev potřebuje strom peněz

Lev je fixovaný na hmotné statky a miluje peníze. Měl by si pořídit pokojovku, které se říká strom peněz. Jedná se o rostlinu, která přináší do místnosti pozitivní energii, proto si ji často pořizují vyznavači feng-šuej. Strom peněz krásně kvete a jeho přítomnost ocení i ostatní členové domácnosti, protože není náročný na péči.

Lvi by se měli vyhnout tlustici.

Střelec si rozumí s kolopejkou

Co není vhodné pro berany je vhodné pro střelce. Právě oni by si měli pořídit bohatě kvetoucí kolopejku. Rozumí si s veselou povahou střelců a je nenáročná na údržbu. Střelci se jí budou moci vypovídat z problémů, je prokázáno, že květiny na lidský hlas reagují.

Střelci by nikdy neměli vlastnit aloe vera.

Foto: Shutterstock

Býk touží po tlustici

Tlustice přináší do domova radost, štěstí a harmonii. Hodí se k býkům, ale i k malým dětem. Maminkám navozuje pocit klidu a podpoří trpělivost, je to stabilní květina, která miluje teplo domova. Vyžaduje bohatou zálivku, pak vás překvapí bíle kvetoucími ornamenty.

Býk by si neměl pořizovat strom peněz.

Panna ať koupí aloe vera

Léčivé aloe vera najdeme ve spoustě mastí, náplastí nebo i v nápojích. Rostlina aloe vera se hodí nejlépe k pannám. Miluje světlá místa nesmí být ale na přímém slunci.

Panna by nikdy neměla doma pěstovat lilie.

Kozoroh ať pěstuje voňavou mátu

Kozorozi jsou známí smyslem pro pořádek a zájmem o zdraví a péči o tělo. Dobře se k nim hodí máta, která provoní a pročistí vzduch. Dá se použít při vaření či pečení, výborný a léčivý zároveň, je mátový čaj.

Aloe vera je rostlinou, která je pro kozoroha nevhodná.

Něžná lilie pro blížence

Blíženci mají mírnou, něžnou a romantickou povahu. Proto by měli mít kolem sebe i stejně naladěné rostliny. Vhodná je lilie. Je voňavá a smyslná. Podle výzkumů dokonce čistí vzduch.

Nevhodnou rostlinou je kalatea.

Váhy a divoký zelenec

Zájmem o přírodu jsou vyhlášené váhy. Právě pro ně je vhodný divoký a rychle rostoucí zelenec. Váhy potěší, když rychle vidí výsledek vlastní práce. Právě pro málo trpělivé váhy je zelenec vhodný.

Váhy by si neměli pořizovat do interiéru lilie.

Modlící květina pro vodnáře

Vodnáři jsou otevření duchovním věcem. Vhodná je pro ně takzvaná modlící květina. Listy pokojovky kalatea připomínají složené ruce k modlitbě, je květinou, která evokuje klid a rozvahu. Při pěstování vyžaduje jasný sluneční svit, vlhkost a pravidelné rosení.

Pro vodnáře není vhodný zelenec.

Pečující rak potřebuje fíkus

Rodinu milující rak potřebuje rozdávat péči. Hodí se k nim fíkus. Ten dokáže péči vracet, působí vážně a seriózně. Gigantické fíkusy obsadí velkou plochu v pokoji, hodí se do rozlehlých vstupních hal.

Rak si nerozumí s kalateou.

Kykatka pro zvídavé štíry

Kykatka je rostlinou, která vypadá krásně a umí rozkvést do záplavy růžových kvítků. Měli by si ji pořizovat štíři, protože evokuje jejich zájem o vědění, vzdělání a experimentování. Zaujme každou návštěvu, ale je náročnější na péči.

Fíkus nepatří do domácnosti štírů.

Africká fialka pro ryby

Ryby jsou citlivé, a proto by v blízkosti měli mít květinu, která je něžná. Drobné kvítky fialky jsou tím pravým. Ryby by si měly pořídit africkou fialku, znamená pro ně souznění a harmonii.

Pro ryby není vhodný kaktus.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments