Potraviny podporující zdraví srdce a cév. Jezte je a předejděte tak infarktu

Zdravé srdce a cévy vám mohou zajistit dlouhý a bezstarostný život. Požadují však něco na oplátku, a to je náležitá péče a neustálá starost.

Věnujte pozornost tomuto důležitému orgánu, zásobujte jej prospěšnými živinami a můžete se těšit z dlouhodobého zdraví. Poradíme vám, jaké potraviny jsou pro správný chod srdce ideální. 

Můžete si zahřešit

Určitě vás potěší, že se na seznamu nachází hořká čokoláda. Znamená to, že si můžete vychutnat lahodnou chuť této pochoutky a zároveň pečovat o jeden z nejdůležitějších orgánů v těle. 

Hořká čokoláda totiž dokáže snižovat krevní tlak, drží na uzdě cholesterol, který může být ve větší dávkách nebezpečný a omezuje riziko vzniku krevních sraženin. 

Špenát  a zelené potraviny

Ačkoli má mnoho z nás tuto zeleninu spojenou především se svalnatým námořníkem z pohádky, který ho konzumoval hlavně pro získání síly, má špenát i jiné benefity. Podporuje totiž funkci srdce, krevní oběh a udržuje jej bez toxinů a nebezpečných látek. 

Luštěninové pokrmy

Naši předkové konzumovali luštěniny mnohem častěji než my. Lidé 21. století se až příliš omezují na brambory, rýži nebo těstoviny.

Luštěniny přitom mají dokonalé složení plné prospěšných látek. Použijte je jako přílohu k masu nebo jen jako ingredienci do polévky. Pomohou vám hlídat hladinu cholesterolu a vaše srdce bude plné života. 

Avokádo

Někdo mu přijde na chuť, jiní o něm nemohou ani slyšet. Pravdou ovšem je, že ať už vám avokádo chutná či ne, je nepostradatelným pomocníkem pro vaše srdce. Jeho složení mastných kyselin se totiž podobá olivovému oleji, má spoustu vitamínů a drží se tak na příčce prospěšných potravin velmi vysoko. 

Ryby a mořské plody

Oleje, které se v rybách nacházejí jsou zdraví prospěšné. Vyměňte několikrát týdně běžné maso za pokrm z ryby a uvidíte, jak se kompletně zlepší vaše zdraví. Bonusem bude pružná, lesklá pokožka, zářivé vlasy a pevné nehty. 

Foto: Pixabay

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments