Použijte přírodní repelent na každé dovolené

Letní dovolenou a posezení u rybníka si neužijete, dokud nepoužijete účinný repelent. Komáři, mušky, klíšťata a další otravný hmyz, dokáže z táboření udělat noční můru. Regály drogerií, lékáren a obchodů nabízejí sice velké množství různých chemických postřiků, které vás těchto obtíží zbaví, ale za cenu nepříjemného zápachu a škodlivých látek. Přitom si účinný repelent můžete vyrobit i z domácích surovin a užívat si příjemnou vůni.

Oleje pro krásu, zdraví a ochranu

Zdravé využití kokosového oleje v kuchyni a hydratační účinky v oblasti kosmetiky nejsou jedinými přednostmi tohoto oleje. Perfektně také funguje jako repelent, který je možné natřít na celé tělo. Přiměřené množství vetřete do konečků vlasů a na pokožku. Celý den se od vás bude hmyz držet dál. Vůně kokosového oleje je totiž některým z nás velmi příjemná, ale komáři ji nemůžou ani cítit.

Nejen kokosový olej je obdařen těmito schopnostmi. Růžový nebo mandlový olej má až omračující příjemné aroma a hmyz odláká téměř stoprocentně.

Bylinková nálož

Využít lze také různých bylinek, které doma používáte jako suroviny k přípravě čaje. Heřmánek, třezalka, máta a mnoho dalších bylinek vytvoří s olivovým olejem perfektní směs proti hmyzu. Mimo to dokonale hydratuje a jeho aroma uklidňuje.

Jestliže vám nevadí fakt, že budete vonět jako jarní salát, určitě vám přijde vhod následující tip. Natrhejte si čerstvý rozmarýn a nakrájejte ho na kousky. Ty poté zalijte vinným octem a celou směs nalijte do rozprašovače. Tento roztok můžete použít jako ochranu na kůži a vlasy a dokonce i oděv.

Babiččina francovka

Pamatujete si ještě na Alpu, která byla v minulosti součástí každé lékárničky? Francovka je nejen skvělou dezinfekcí, ale také účinným repelentem. Vyzkoušejte její účinky tak, že se poprášíte pomocí rozprašovače nebo přímo namažete šíji a zápěstí.

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments