Použijte tyto přírodní triky a myši se vašemu domu navždy vyhnou obloukem

Roztomilé malé zvířátko, které vám dokáže pořádně zatopit. Především ve chvíli, kdy se rozhodne najít svou potravu ve vaší skříni a v cestě ji navíc stojí nábytek, čalounění a mnohé další hýčkané součásti domácnosti. Řeč je o myši. Poradíme vám, jak se jí zbavit, i když nechcete používat tradiční pastičky.

Myši doma nechcete

Myš patří mezi hlodavce, kteří se velmi rychle množí a mohou roznášet infekční choroby. Její přítomnost ve vašem domě nebo bytu mnohdy naruší i váš spánek. Při honbě za potravou se totiž často rozléhají její krůčky. V neposlední řadě Vám mohou život znepříjemnit její výkaly, které se dostanou do potravin, které tím zcela znehodnotí.

Vyřešte to přírodně

Nechcete sáhnout po tradičních receptech na hubení těchto hlodavců? Provoňte svou domácnost esenciálními oleji. Máta peprná, vavřín, levandule, eukalyptus nebo šalvěj, všechny tyto vůně myši nesnášejí.  Jejich vysoká koncentrace je od vašich dveří zaručeně zažene. Zvolte tradiční aromatickou lampu a přidejte pár kapek. Pověste svazek levandule nebo čerstvé máty do míst, ve kterých hrozí, že proniknou dovnitř. Pokud ani jedno nemáte k dispozici, nakapejte pár kapek na proužek bavlny a umístěte jej na vhodné místo.

Okořeňte jim to

Podobné účinky jako esenciální oleje mají citron a pepř. I když jde o velmi nezvyklou kombinaci, najdete tento recept v kuchařkách našich babiček. Chcete-li se myší zbavit, umístěte půlku citronu do míst, kde se mohou pohybovat. Ve chvíli, kdy citron začíná uvadat, bohatě ho opepřete. Myši se takovému místu obloukem vyhnout.

Foto: Shutterstock

Aluminiový obal

Nechcete se myší zbavovat pomocí vůní? Na hlodavce platí i obal z každé domácnosti. Lesklý a klouzavý povrch i zvuk, který hliníkový obal vydává myši odpudí.

Nejlépe poslouží, pokud ho zmačkáte do kuličky a utěsníte jím jejich cestičky.

Kočka je základ

Už od malička se učíme, že kočky loví myši. Není vaše kočka velký lovec nebo si ji nechcete pořídit? I tak můžete na hlodavce vyzrát. Kupte si kočičí stelivo. Tuto vůni totiž nesnáší. Navíc jim tím říkáte, že na ně u vás čeká jejich přirozený nepřítel.

Stelivo umístěte do malých krabiček a položte ho co nejblíže k možným průchodům do domu.

Zatlučte je hřebíčkem

Jeden z osvědčených receptů na odstranění myší z domácnosti je hřebíček nebo hřebíčkový olej. Toto silně aromatické koření má odpuzující účinky, i když pro nás ostatní přináší do domácností vánoční atmosféru. 

Stačí, když do bavlněného sáčku uzavřete několik kousků voňavého koření a položíte ho k potenciální cestičce. Pokud sáček pokapete ještě několika kapkami hřebíčkového oleje, zbavíte se přítomnosti myší během celé zimy.

Foto: Shutterstock, zdroj: Trucmania

Autor: Hedvika Hampejsová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Iris
Iris
2 let

Není na té fotce spíš krysa? Myš vypadá trošku jinak. Krysa tedy není vůbec roztomilá.
Kočky jsou osvědčené – i když neloví, myším vadí už jen jejich pach – stačí jedna kočka ve sklepě (v jedné místnosti) a myši se vyhnou celému sklepu.