Při praní prádla lze ušetřit tisíce korun. Musíte však udělat jednu věc

Máte velkou aktivní rodinu a perete každý den? Jde o každodenní a rutinní činnost, která je nutná. Zvlášť pokud sportujete, chodíte za kulturou a jste celkově aktivní. Při této činnosti lze ušetřit docela dost peněz. Záleží, jak se k prádlu, pračce a praní celkově budete chovat. Víte, jak ušetřit při praní?

Perte na nižší teplotu

Prádlo, které není extrémně znečištěné, nemusíte prát na 60 °. Bohatě stačí 40°. Když navíc zvolíte ekonomický program, ušetříte ještě víc.

Pořiďte si pračku s nízkou spotřebou

Pračka se u vás nezastaví? Pak si pořiďte pračku s nízkou spotřebou. Ve výsledku můžete hodně ušetřit. Měla by mít spotřebu okolo 1 kWh a 40 l vody. Před pořízením nového spotřebiče se zaměřte na ekologický štítek. Zároveň zkontrolujte i hlučnost, ať víte, do čeho jdete.

Skvrny odstraňujte pomocí babských rad

Skvrny, které se občas na oblečení vyskytnou, odstraňujte bez chemie. V mnoha případech to jde. S domácími prostředky ušetříte, a navíc jde o ekologický způsob. Na silně znečištěné prádlo použijte raději sodu než předpírku. Na víno zabírá sůl, na skvrny od ovoce citrón, a skvrny od potu vyčistíte octem nebo citrónovou šťávou.

Foto: Shutterstock

Pračku nikdy nepřeplňujte

Jde o častou chybu. Lidé si myslí, že ušetří, když do pračky napěchují maximum prádla. Bohužel je to právě naopak. Pračka je koncipována na určitou gramáž, a když ji budete překračovat, prádlo se dostatečně nevypere a některé kusy budete muset přeprat. Nicméně nedávejte ani málo prádla, pokud nepotřebujete akutně vyprat dva kusy oblečení, a počkejte, dokud pračku nenaplníte.

Dávkujte správně prací prášek a aviváž

Dávkujte podle množství a míry zašpinění prádla, které je uvedené na obalu přípravku. Dávat více s tím, že prádlo bude ještě čistší nebo ještě voňavější nemá význam. Jinak by na prádle mohly vzniknout usazeniny, které budete muset pracně odstraňovat.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments