Co přibalit do kabelky, když se snažíte zhubnout?

Rozepsaný plán zdravého stravování, nejlépe od výživového poradce. Pečlivá příprava jídla a nachystané pokrmy na další den. Svou snahu o změnu životního stylu berete opravdu vážně. Ne vždy se však podaří dodržet vše, podle předem připravené šablony. Jak vybavit kabelku na dny, kdy jsou pracovní záležitosti nebo domácí povinnosti proti vám?

První pomoc v kabelce

Kdo se rozhodl o změnu teprve nedávno, zažívá v prvních dnech několik útrap. Stýská se mu po sladkých a slaných chutích, rád by slyšel křupnutí brambůrku nebo si rozbalil tabulku čokolády. Není to ani tak o nezvladatelné chuti, jako o zvyku, kdy jsme po tučné či sladké potravině sáhly vždy, když nám nebylo dobře. Jak si s tím poradit? Vybavit se drobnými pomocníky v rozumném množství a nosit je stále při sobě.

Co si bez výčitek přibalit do kabelky

Nejrůznější oříšky, které budete s chutí chroupat. Menší množství nesolených oříšků. Vyrobte si svou vlastní směs a malou krabičku mějte stále u sebe. Nahradí svačinu a zaženou chuť na nezdravé brambůrky. Pro náročné dny, kdy vás čeká nepříjemné jednání nebo mnoho povinností, může být pomocníkem i jeden nebo dva čtverečky čokolády. Ano, slyšíte dobře. Malý kousek čokolády můžete mít u sebe.

Vaše pohoda je velmi důležitá, a pokud jste byly zvyklé sáhnout po čokoládě pokaždé, když se na vás hrnuly problémy nebo úkoly, vypěstovaly jste si psychickou závislost. Chuť čokolády si nemusíte odpírat. Čekají vás dlouhá jednání, pochůzky, mnoho úkolů? Není čas jít na oběd? Rozhodně se nespoléhejte na to, že si něco koupíte cestou. K dispozici bude jen rychlé občerstvení a vy si koupíte hranolky a dva párky v rohlíku. Když to ve spěchu nejde jinak, mějte u sebe proteinové tyčinky a sušené maso.

Další vhodní pomocníci:

  • Sušené ovoce – v menším množství, výhodou je, že dlouho vydrží.
  • Müsli tyčinka – ta bez polev a bez glukózo-fruktózového cukru.
  • Syrová zelenina – nakrájená na kousky pro snadnou konzumaci, v jakémkoliv množství.
  • Zelený čaj s mátou a zázvorem – pomáhá zahnat chuť na sladkosti.
  • Banán nebo banánové chipsy – někdy to bez sladké chuti nejde.

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments